Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Teamwork] Databases - информация

За колегите от ниво #3. Предстои ви дълбоко навлизане в базите данни, SQL Server, MySQL, MongoDB, работа с XML, JSON, транзакции и въобще работа с данни, библиотеки и протоколи за връзка с бази данни, ORM frameworks, Entity Framework и други back-end data-oriented технологии.

Понеже курсовете по бази данни са два (бази данни и ORM технологии), но няма много време, решихме да дадем един общ teamwork проект за двата курса: https://softuni.bg/trainings/20/Databases-Feb-2015. Проектът обхваща голям брой технологии и сървъри за бази данни и ще ви помогне да навлезете по-навътре в разработката на софтуер, да се научите да ползвате различни библиотеки и технологии и да работиите са различни DBMS системи.

Не губете време, може да си инсталирате Oracle, SQL Server, MySQL и MongoDB още сега.

8
Databases Basics 02/02/2015 15:01:36
m4r71n85 avatar m4r71n85 8 Точки

Кога ще има разпределение по отбори за да може да се започне работа?

2
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Вероятно веднага щом са готови с преговорите с всички ментори, така че да има за всички сформирани присъствени отбори, които са си платили съответната такса за тази услуга.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Събираме менторите в момента. Затова забавяме разпределението на отборите. Отнема време: това е комуникация и координация с десетки фирми и хора от софтуерната индустрия.

2
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

А какво става, ако съм записан онлайн и съм избрал, че искам да участвам с ментор?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

По-скоро е грешка. Онлайн участниците са без ментор.

3
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Тоест все пак съм записан за участие, но без ментор?

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Колеги, вече си имаме отбори.

1
Antoveravip avatar Antoveravip 67 Точки

Имам едно питане относно проекта.

Инкремента на Id-тата на Vendors и Measures трябва ли да са с такива стойности - десетици и стотици?

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Честно казано не разбирам въпроса. Защо id-тата да с плаваща запетая? 

0
Antoveravip avatar Antoveravip 67 Точки

Имах впредвид нарастването на Id-тата на тези таблици, дали по условие трябва да са с такива стойности и такава стъпка.

0
15/03/2015 13:50:04
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Ако е с auto increment не виждам никакъв смисъл. Защо да не са 1,2,3?

0
15/03/2015 14:04:12
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.