Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filip2525 avatar Filip2525 2 Точки

[Tech Issue] Visual Studio - One or more projects in the solution were not loaded correctly

Mоят проблем се състой в това, че след като направя Upload на файла(.sln) с домашното, което е архивирано в .rar  и правя Download, за да се уверя, че е изпратено коректно, при разархивиране и стартиране на .sln файла Visual Studio ми показва в Solution Explorer, че този файл не може да бъде намерен. 
Съобщението, което ми излиза на прозорец е със следният текст: http://prikachi.com/images/350/8040350i.png



Тагове:
1
Programming Basics 09/04/2015 21:48:30
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Вероятно си изтрил нещо нужно. След като си направиш solution-a даваш десен бутон и clean, за да се затрият bin/obj папките. А може и нищо да не триеш, не би трябвало да имаш проблем с паметта, 2МБ са напълно достатъчни ако нямаш външни ресурси (.docx, снимки, т.н.).

2
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Филип,

Току-що възпроизведох съвсем точно проблема който описваш - получава се ако кликнеш върху rar folder-a с домшното, той се отваря в WinRar прозорец, виждаш вътре папките с проектите, solution-a - но това не значи че е разархивиран.

И ако кликнеш на solution-a, Visual Studio го отваря, но дава точно тази грешка от твоя screenshot. И за всеки проект пише че е unavailable.

Ако вместо това направиш десен клик на rar-a  с домашното и избереш Extract to...

И после отвориш solution-a от екстрактнатия folder - би трябвало да нямаш проблеми.

5
Filip2525 avatar Filip2525 2 Точки

Здравейте, 

Благодаря за бързия отговор.

Направих това, което ми написахте и се получи. Но искам да Ви попитам, когато колегите свалят домашното ми, дали ще могат да го отворят и да го прегледат, или ще се получи същата грешка както при мен?

 

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Във форумите на академии за програмисти редовно се пускат съвети как да се отваря solution-a.

Но ако всички са начинаещи в ниво 0 - за съжаление може някой да не знае как да го отвори, да пише "Не проверих домашното, защото не се отваря".

Но е много по-вероятно човекът, който направи такава неволна грешка, да потърси помощ във форума, да намери твоята тема, или да зададе въпрос.

Възможно е някой да не ти провери домашното защото не знае как да го отвори, но не е много вероятно - а и ти си помогнал това да се избегне като си отворил тема по въпроса.

Ако искаш обмисли си пак заглавието на въпроса - да може лесно да го намират колеги, които не могат да отворят домашно, например: [Tech Issue] Visual Studio - One or more projects in the solution were not loaded correctly

 

3
09/04/2015 21:58:52
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Един update по въпроса:

В едно от домашните, които проверявах, открих ReadMe файл, който учтиво молеше, ако програмните .cs файлове не се зареждат (и това съществува, дори ако се разархивира solution-a преди да се отвори, някои проекти пак може да имат съобщение unavailable) - да копирам текста от тях и да ги рънна през мой проект.

По принцип знам как да променям Full Path до файла в Properties на проекта, но ми се случи при solution правен на Visual Studio 2010 и отварян на visual Studio 2013 и това да не работи.

Така че, задочно приветствам идеята на колегата да прибави такъв ReadMe файл :)

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте колеги,

up-вам тази тема, защото на колеги от моята менторска група се е случило да получат коментар по домашно, в който пише че не им се зареждат проектите.

За да се избегне това, трябва zip folder-a с домашното за проверяване да се разархивира преди да се зареди solution-a във Visual Studio:

Homework.zip -> Extract to Homework -> И чак сега зареждате solution-a във Visual Studio - така всички проекти на solution-a ще се заредят нормално.

Поздрави,

Катя

0
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Здравей,

Най-вероятно се опитваш да отвориш solution-а директно от архива. Разархивирай го в някоя папка и тогава го отвори пак. 

Поздрави,

Николай Раянов

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.