Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

C# Basics Exams April 2014 - Решения

Откривам темата за да може да споделяме тук решенията си от изпита. Също така да може следващите випуски да откриват лесно информацията.

Ето ги и моите "нецензурирани" решения :)

C# Basics Exam 11 April 2014 Evening:

Task01Cinema

Task02Illuminati

Task03NewHowse

Task04CrossingSequences

Task05CatchTheBits

14
Programming Basics
GoShow avatar GoShow 595 Точки
И мене за тия хайвани каква параноя ме подгони... решил съм я като теб почти само наобратно- аз вадя от последното, а ти събираш с първото.А бях тръгнал да генерирам всички числа, пък после да махам тия дето не ми трябват 444 444 444 444 числа... не ставаше и за минута даже :)
1
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Тук се моите решения на този изпит! smile

2
anilak avatar anilak 28 Точки

Ха, колега как не те домързя да напишеш 8 вложени цикъла на 4-та задача :)

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Именно smile

Бях я няписал с комбинации, но разбрах, че в .NET няма вградена възможност за превръщане на число в четворична бройна система (а ми трябваше), домързя ме да си напиша собствена и ударих през просото laughing

Иначе, честито за резултата! Състезавах се с тебе, но ти ме би с 2-3 минути!

1
anilak avatar anilak 28 Точки

Благодаря, аз мислех, че моето РЕШЕНИЕ е най-неоптималното, защото имам 4 вложени цикъла. Гледах само да го напиша набързо за 100/100. Вместо 8 цикъла съм ползвала 4 и един лист, защото просто ме домързя да напиша още 4 цикъла. Все пак и авторското решение е едно към едно с твоето, което означава, че твоя подход е по-правилния. smile

1
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

Моите решения от 12.04 сутринта:

  1. Triangle
  2. Pairs
  3. House
  4. Magic Dates
  5. Bits Killer

Кодът не е особено качествен, малко като на изпит :D... но всички задачи минават със 100/100 в judge системата. Ако някой има въпроси по кода, ще се радвам да отговоря :)

3
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

@Desso Като се замислиш то и тези за изчисляване на нещо, ако не дадеш правилен отговор въпреки, че по - голямата част от задачата си я решил пак ти носят 0 точки. Иначе винаги можеш да хакнеш системата при задачи с рисуване и да вземеш 6-12 точки, като изпружиш с copy - paste, дадените примери в условието, ама това е лоша практика и по - доре е да се напънеш и да си я решиш за 100 т. поне тази, която беше на 12.04 сутринта беше много лесна, трябваше да се рисува къщичка :).

0
n_stefanov avatar n_stefanov 34 Точки

Ето и някои от мойте решения за 14.04.2014 сутринта.

1.Fruit Market 

2.Biggest Tripple - тук ми гърмят някои от проверките, ще е интересно да видя решения на тази лесна задача:)

3.Wine Glass

5.Bit Shooter

 

Също така изобщо не стигнах до 4та, който има решение да пусне :)

 

 

 

1
alea_him avatar alea_him 128 Точки

По-надолу в темата постнах и пакета с моите решения, а тук е моето решение на 4-та задача, както ще забележиш не успях да го оптимизирам, като събера циклите в един метод с посока, която да подавам, но пък :) благдорание на нея, аз пък не смогнах с 5-та която не беше въобще впечатляваща откъм алгоритъм ;)

1
n_stefanov avatar n_stefanov 34 Точки

Ами аз бях толкова наплашен от тези побитови задачи, че последните дни само над тях се готвих. Та така 5та я реших бързо и лесно:D Иначе браво за 4та, няма значение дали е оптимизиран кода, нали е работеща, а и все пак сме на изпит :)

Успех в класирането !

1
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Ето и моите решения от изпитът на 14/04/2014 - Вечерта.

Решенията са 500/500.

01.Inside The Building

02.Student Cables

03.Programmer DNA

04.Magic Car Numbers

05.Bit Flipper

Безкрайно ме е срам от решението на първа задача ;d Никога не ме е бивало с тези координатни системи.

(докато пиша този пост се сетих как става с 2 проверки само...мозъка на изпит работи по друг начин)

Колкото до 5та....просто с излизането от залата се сетих как със абсолютно същите цикли мога да го направя и побитово...

Тези дни смятам да ги преработя for fun, за да видя колко мога да ги оптимизирам ;)

BTW относно безкрайните вопли за трудността на задачите за начинаещи - научих какво е променлива на първата лекция.

Както казва Наков: "Стига сте мрънкали!" .Hard work is the answer :)

 

 

11
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Много съм съгласен с теб! Просто хората им е по-лесно да обвинят системата отколкото да седнат и да учат здраво! Поздравявам те за 500-те точки и успех за напред! 

3
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Коко не си прав !

Че хората не учили здраво !

Просто материята е сложна,  а времето беше нищожно.

То ако не беше така, светът щеше да е пълен с програмисти и заплатите щяха да са като на продавачите.

0
georgimanov avatar georgimanov 107 Точки

12 April 2014 Evening - 

http://judge.softuni.bg/Contests/7/CSharp-Basics-Exam-12-April-2014-Evening

 

01 Exam Shedule http://pastebin.com/pRA3vXQy

02 OddEvenSum - http://pastebin.com/94Y3Fvn7

03 Arrow http://pastebin.com/wU2i3dzj

04 FiveSpecialLetters http://pastebin.com/hNnsbS7x

05 BirRoller http://pastebin.com/UkatS77p

С изключение на 02 задача (87/100) всичко е 100/100.

 

:) Да си дебъгнеш 4-та задача за три минути в деня след изпита: Безценно smile

4
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

12 April 2014 Morning 

1. Triangle 

2. Pairs 

3. House 

4. MagicDates Тук трябва да се внимава с time limit, затова избягвайте работа със стрингове и чарове 

5. BitsKiller Доста елементарна със стрингове/StringBuilder. Честно казано не знам как ще стане с побитови, при положение, че трябва да се премахват битове 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.