Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

doktoraaaa avatar doktoraaaa 42 Точки

[AngularJS] Проблеми, Въпроси, Решения, Бъгове

Здравейте искам да отворя темата за проблеми с API service и неразбиране на документацията.

Моят проблем е с Change Password,

ако някой е разбрал какво трябва да съдържа заявка и работи ако може да реши моя проблем,

защото на мен ми връща (401 Unauthorized)

Благодаря.

Тагове:
1
JavaScript Applications 17/04/2016 17:35:01
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Някой може ли да ми каже,как е направил два контролера за един route?Примерно home-controller да визуализира някаква картинка за home-page ,когато ее anonymous юзъра,а когато се логне да го прехвърля към dashborad-controller-a и да се визуализира вече другия темплейт с issues .Това и двете да са на ''#/" бая ме затруднява.

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Правиш си едно общо home view което ще отговаря на този route #/.Надявам се че имаш някаде логика където следиш дали usera е логнат, и чрез нея проверяваш ако си логнат :<div ng-if="isLogged" ng-controller="dashboarController"><div/> 
ако не си логнат <div ng-if="!isLogged"  ng-controller="authenticationController"> логин форма / регистрационна форма<div/> 

2
27/04/2016 16:34:38
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Здравейте, колеги, натъкнах се на следния проблем и не знам защо се получава така, както и как да го оправя (пробвах няколко варианта, но все не работят):

в страницата с всички проекти (добавени с ng-repeat) съм добавил и бутон View (както е и по изискване) срещу всеки отделен проект, така че при натискането му да се пренасочва към страницата на съответния проект. Това съм го направил по следния начин:

<button>
    <a href="#/projects/{{project.Id}}">View</a>
</button>

Съответно, routing-а за страницата на конкретния проект, посочен в config функцията, е, както следва:

$routeProvider.when('/projects/:id', {
    templateUrl: 'app/project/project.html',
    controller: 'ProjectController'
});

Идеята ми беше да взема id-то на проекта в ProjectController-а, използвайки $routeParams, и след това чрез съответния service да достъпя данните за проекта.

Незнайно защо, когато кликна върху бутона, съм пренасочен към началната страница '/dashboard', все едно съм подал грешен url (а той е посочен вече в route-a).

Можете ли да ми дадете насоки къде ми е грешката и как да я оправя?

Благодаря ви предварително!

0
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

пробвах също и следния вариант:

<button ng-click="redirect(project.Id)" class="btn btn-primary button">
    View
</button>

а в съответния контролер (този за всички проекти - ProjectsController):

$scope.redirect = function(projectId) {
    $location.path('/projects/' + projectId);
}

Резултатът е същият - отново ме пренасочва към началната страница, все едно съм подал грешен url...

0
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Току-що си открих грешката - вместо 

$routeProvider.when('/projects/:id', {...});

id-то трябва да се изпише с главна буква (както е и ключа в обекта project):

$routeProvider.when('/projects/:Id', {...});

Ако някой друг се е сблъсвал с подобен проблем, това може да е решението и за него.

Успех на всички!

1
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

В апи-то току що изчезна опцията GET users?filter= , т.е. не можем да тъсим юзъри по филтър...И това е страхотно, защото аз го използвам на няколко места, които вече се чупят!:(   И ако не бях забелязала, щях да си мисля, че проектът ми работи.....което се оказва, че не е така... Не знам какво да кажа!

0
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Искам да уточня няколко неща:

1. Когато добавям ишу към даден проект или едитвам ишу, всички лейбъли ли мога да ползвам или само използваните в конкретния проект?

2. Трябва ли да има опция addIssue(), където има възможност за избор от всички съществуващи проекти, или е достатъчно да има опция за добавяне на ишу към конкретен проект?

3. Админа може ли да променя статуса на ишуто, ако не е лидер или асайни?

 

 

1
Reath avatar Reath 188 Точки

1) Всички лейбъли могат да бъдат използвани. Лейбълите за проект и лейбълите за issue се различават.

2) Второто е достатъчно, не че пречи и първото да го има.

3) Админа има достъп до всичко, така че да

2
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Авторът на issue може ли да добавя също коментар? Предполагам и автора и админа могат да добавят коментари? В условието пише:

  • Security: Logged in user who is either a project leader or has a assigned issue in this project
1
02/05/2016 13:20:05
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Какво значи : " Лейбълите за проект и лейбълите за issue се различават"?

И още един въпрос: имейлът на юзъра може ли да бъде на кирилица или трябва да е само с латински букви? В базата виждам юзър с имейл на кирилица, но input[type='email'] не позволява да се ползва кирилица. Трябва ли да правя инпута за регистрация и логин от тип 'text' и да му добавям валидация за имейл адрес с някакъв реджекс, за да може да минава и кирилица и латиница?

EBojilova Относно коментарите: Само лидерът на проекта и юзър, който е асайни на някое ишу от този проект могат да добавят коментари. Авторът на ишуто не винаги е лидер на проекта, той може да е админ( а в случая с нашата база може да е всеки, тъй като при тестване на добавяне на ишута никой не е спазвал условието, че само лидерът на проекта може да добавя ишу :)). Така че базата може да ти върне грешка, ако разчиташ, че и авторът на ишуто може да добавя коментари.

1
03/05/2016 10:03:28
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Не мога да се логна с Username: admin@softuni.bg ; Password: 123456

До преди малко можех, а сега ми дава, че съм сбъркала Username или Password. Предполагам някой си е направил шега и е сменил паролата :), но ще помоля да се върне старата. За тези колеги, които не са си направили admin профил ще е голям проблем да тестват много от екраните.

1
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Като видях постмана, че може някой да си е правил тест, и го пробвах с 1234567 и се логнах, и след това го промених на стандартния. Да се надяваме да не се променя вече или, ако е по-погрешка да се връща. Но пиша сега, защото сега видях във форума

3
30/04/2016 16:37:52
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Здравейте,защо не работи Get issues by .contains() method ?" 

0
06/05/2016 16:03:44
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Някой случайно да си е играл да записва данните за логнатия потребител в $rootScope? Пазенето им в sessionStorage не мисля че е ок, но пък и не искам да правя заявки за всяка страница, за да знам дали е админ или не или пък да му вземам Id-то. Интересно ми е как се прави така, че при презареждане на страницата с F5, обектът да се запише отново там, преди да се зареди всичко останало. Пробвах каквото успях да намеря, но не проработи.

0
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Колеги, моля за малко пояснения:

1) от къде вземаме наличните статуси на дадено issue - предполагам, че е то полето "AvailableStatuses", нали така? Не мога да разбера защо на всички issue-та, които съм отворил досега, все ми дава масив от 0 елемента - не би ли следвало автоматично да се попълва този масив със съответните статуси още при създаването на issue-то?

Благодаря за вниманието!

0
05/05/2016 22:10:40
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Здравей, ако issue-то е close AvailableStatuses не връща нищо

създай едно ново през постмана и ще видиш - връща възможните статуси, след като промениш - пак връща възможните и като стане close не връща нищо

 

1
05/05/2016 22:49:33
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Благодаря за пояснението!

0
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

Някой може ли дa ми кaже точно кaкъв формaт трябвa дa сa дaнните които се изпрaщaт нa пост зaявкaтa зa Add projects. Кaкво ли не пробвaх все ми дaвa грешкa...

0
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

примерно това минава:

var project = 

{"Name":"new project",

"ProjectKey":"np",

"Description":"describe it"

,"Labels":[{"Name":"label1"},{"Name":"label2"}],

"Priorities":[{"Name":"low"},{"Name":"high"}],

"LeadId":"002d9e55-56e6-4605-b1de-7b99dfca3731"}

1
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

мм обработих си инпута да е в същата форма, дори пробвах с твоя обект, но отново ми дава грешка.... явно формата на ПОСТ заявката ми е грешна. 

 

  $http.post('http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/projects', project, {
            headers: {'Content-Type': 'application/x-www-form-urlencoded'}
    })
        .then(function(response) {

            deferred.resolve(response);

        }, function(error){

        });

    return deferred.promise;
}

 

Трябва ли ми ауторизейшън хедър и как точно е синтаксиса му ?

P.S. : Естествено че ми е трябвало ауторизейшън токен... оправих се мерси за помощта с формата на датата. :)

0
06/05/2016 23:21:27
anto84 avatar anto84 16 Точки

Здравейте, знам че крайният срок вече мина но искам да си донаправя приложението. Имам проблем с login и по-точно не мога да взема токен от 

http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/api/Token

все ми връща error:"unsupported_grant_type"

Подавам

  1. {Username: "vanko5@vanko5.com", Password: "123456", grant_type: "password"}
    1. Password:"123456"
    2. Username:"vanko5@vanko5.com"
    3. grant_type:"password"

Съшата заявка през Postman работи. Използвам cookies както Ивайло Кенов прави във видеата. Ще се радвам ако някой може да споедли линк към GitHub с работещо решение. Мното благодаря.

ето и функцията ми за login

function loginUser(user) {
    var deferred = $q.defer();
    user.grant_type = 'password';
    console.log(user);

    $http.post(BASE_URL + 'api/Token', user)
        .then(function (response) {
            console.log(response.data);
            preserveUserData(response.data);

            identity.requestUserProfile()
                .then(function () {
                    deferred.resolve(response.data);
                });

        });

    return deferred.promise;
}

 

 

0
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Сложи header 'Content-Type': 'application/x-www-form-urlencoded'
Ето така изглежда моят request:

var loginData = 'Username=' + userData.email +'&Password=' + userData.password + '&grant_type=password';
var request = {
                method: 'POST',
                url: BASE_SERVICE_URL + '/api/Token',
                headers: { 'Content-Type': 'application/x-www-form-urlencoded' },
                data: loginData,
               };

 

0
08/05/2016 17:20:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.