Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dominik avatar Dominik 82 Точки

[Homework] Web Fundamentals - HTML основи - September 2014

Homework HTML-CSS Basics

Това е 1-вото домашно от курса HTML-CSS September.

Предполагам има забележки така, че ще се радвам за съвети/препоръки от ваша страна :).

Mod edit: Моля използвайте коректните имена на курсовете, за да не се получават обърквания.

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5 26/09/2014 23:24:02
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Здравейте на всички.

Аз едва сега седнах да правя домашното, но видях някои неща по задачите на автора, на които според мен може да обърне внимание...

1. Липсва таг <body>. Това е основния таг, в който се разполага съдържанието на цялата страница, всичко, което се визуализира в браузъра...

При валидация се хващат такива грешки...някой по-нагоре вече го е дал като препоръка. И аз в началото все пропусках по нещо и още си е така, затова е хубаво да минаваме през валидатор...я липсващ таг, я нещо излишно....хваща се веднага без да се налага да търсиш много и така си пазиш страниците от грешки.

2. Тук си можел да качиш и поне една снимка, има го в условието...Но е хубаво да обграждаш параграфите поне в <div> на този етап, после семантичния html  вече разширява много възможностите...

3. Тук имам забележка само по хедъра...Напр. според мен Hello strangers спокойно може да влезне като параграф в хедъра все пак е част от горната част на сайта, която си е хедър, поне аз така ги виждам нещата. Останалото според мен е добре подредено...Аз съм използвала section с заглавие h1, но мисля че и твоя вариант си е коректен. Дори може би е по-правилен, тъй като като препоръка от Телерик Академи имаше на този етап да има по едно h1 на страница, въпреки че семантичния html позволява всяка статия да си има съответния набор заглавия....

По другите задачи вече видях коментари, като цяло са добре изпълнени, а и аз тепърва ги разработвам, та няма да коментирам преди да съм ги направила така, както на мен ми харесват.

 

EDIT: Ето и линк към моите задачи, бих се радвала на всякакви коментари и препоръки...

линк към задачите

1
05/10/2014 14:56:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.