Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sportsman avatar sportsman 137 Точки

Въпроси по ООП и КПК

Имам 2 въпроса:

Първият въпрос: кое е правилно - авоматичните property-та да са преди или след конструкторите ?

Вторият въпрос ми е следния: в една от лекциите на Телерик един от лекторите казва, че е анти-качествен код да инициализираме стойностите на полетата в класа заедно с тяхната декларация, например:

private string dogName = "Sharo";

private static int numberOfLegs = 4;

От друга страна в книгата "Въведение в програмирането с C#" се казва, че е това е добра практика тъй като прави кода по-лесно четим и по-разбираем. Та въпросът ми е коя от двете практики трябва да използвам на изпита и като цяло? Благодаря.

3
C# OOP Advanced 21/10/2014 06:43:36
sportsman avatar sportsman 137 Точки

Имам още едно въпрсоче, което смятам да го задам пак в тази тема. Кое е правилно - авоматичните property-та да са преди или след конструкторите?

3
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Структурата трябва да ти е следната:

Константи, полета (публични после private), конструкори, пропъртита и накрая методите.

2
sportsman avatar sportsman 137 Точки

Благодаря, трябваше да питам да съм спокоен :). Сигурен съм, че знаеш, но все пак да допълня: най-най-отпред са статичните мембъри и след това всичко, което ти изброи.

Поздрави.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.