Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML + CSS) - Responsive Design - Bootstrap - септ.2014

Никой не иска да пусне тема за домашното :)

Ето моите решения:

Код - GigHub.

01. Unresponsive-Homework - DEMO; /в preview-то под Google Chrome aside ми пада долу вдясно неясно защо, под Firefox е ок, при отваряне директно от компютъра при мен е добре - ако някой може да разбере защо се получава така.../;

02. Flowers Home - DEMO;

03. Bootstrap Boot Camp - DEMO.

 

Коментари и препоръки са добре дошли.

Забележка: CSS-а ми не е от най-подредените - върху това имам да поработя.

1
Web Fundamentals - HTML5
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Колеги, може ли малко помощ с 2-ра задача. Как точно да регулирам броя снимки на ред в section-a? 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Аз съм го направил с настройване на width на снимката - първо е 24%, след това 32,2% и накрая 49%.

Само не можах да разположа снимките на третия ред по една в края, а в средата да остане празно място...

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Разположението не ми е проблем. Иначе и аз подхождам така, смалявам картинките (само че със зуум, което по-скоро не трябва да го ползвам май). Ще пробвам с проценти. 

За разположението: justify-content: space-between. Виж дали ще стане.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Не се получава..., намачква ми картинките :)

0
velio84 avatar velio84 241 Точки

2-ра задача с тоя flexbox доста ме измъчи, но накрая като почнах да му свиквам кое как се държи, започна да ми харесва доста. Големината на снимките и аз го правя с проценти, като слагам и малко margin-top.

А, за да се показват 2 в края с празно място по средата, div - а който държи галерията го правя също flexbox със следните параметри:

section div {
            display: flex;
            flex-flow: row wrap;
            justify-content: space-around;
        }

Тая вечер ще мъча 3-та, но тепърва почвам да чета за bootstrap

1
29/10/2014 23:27:52
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Преборих се. Наистина след като се свикне с флексбокса нещата стават доста добре.

Ключовите моменти:

Ползвам justify-content: space-between - това подрежда снимките както трябва на по-ниските резолюции.

За снимките задавам ширина - съответно 24%, 32% и 49% на различните стъпки.

За да се запази aspect ratio-то на снимките ползвам object-fit: contain. Иначе се разтягат и става отвратително грозно.

Това води до проблем, че височината на снимките е доста голяма (самите снимки се визуализират нормално, но все пак заемат място все едно не са оразмерени и нещата не изглеждат много добре). Затова им давам максимална височина 150px.

 

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз с височината на снимките се справям като си задам width в % според нуждите и height: 100%.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

height: 100% не вършеше работа, снимките все пак заемаха място около 300px. Абе занимавка отвсякъде... Поне се радвам, че го нагодих що-годе.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Е да то зависи и от други селектори какво е правено с тях. При мен стана с height: 100%. Дори ако го изключа се разпъва много по височина.

0
Pavel_R avatar Pavel_R 57 Точки

Колега Filkolev имах същия проблем с размера на снимките като теб. И при мен предложението на nikola.m.nikolov  за height 100% не вършеше работа в първия момент. Аз бях задал ширината на снимките с flex-basis: 24% (не знам дали и ти си направил така), но когато промених на width: 24% (и добавих height 100%) всичко си дойде на мястото.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.