Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

[Exam Preparation] C# Basics September - 30.10.2014 (Exam - 25 July Morning)

Здравейте колеги,

За който не е присъствал на подготовката днес или не е успял да си препише решенията, давам линк към папката в Гитхъб профила ми, където са моите решения на задачите. Почти са идентични с кода от днес.

ЛИНК

Ако имате някакви въпроси може да ги задавате тук или да потърсите отговор във вече отворената тема за изпита от 25-ти юли сутринта.

 

13
Programming Basics 03/11/2014 12:04:27
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Здравейте,

Така и така си пазя задачите от подготовката, слагам линкове и към решенията от четвъртък. Има на места малки разлики.

01. Melons And Watermelons

02. Letters, Symbols, Numbers

03. Panda Scotland Flag

04. Morse Code Numbers

05. Bit Paths

 

По 3-та задача, споделям и другия вариант на метода, който сменя буквата - такъв, който не връща стойност. Аз така бих го написал, но пък щеше да се наложи вероятно да обяснявам какво означава подаването на променлива по референция. Накратко, за да променяме дадена променлива директно в метод, трябва да напишем ключовата дума ref преди типа данни и името й, а при викането на метода пак да слагаме ref преди името като подаваме променливата като параметър.  

Само методът - ChangeLetter.

Ето и целия КОД с този вариант на метода.

Този метод директно борави със самата буква и я променя. Съответно, когато се вика в програмата, не е нужно да се прави така: letter = ChangeLetter(letter). Казваме само: ChangeLetter(ref letter).

Тук исках да изкарам в метод и цикъла, ако имате желание мога да го направя и да постна кода тук.

Имаше желаещи да решим 5-та задача с низове. Ако някой все още се интересува, нека каже. Мога да сложа кода тук, а при въпроси да ме търсите по скайп.

 

П.П. Ще бъде качен и запис от екрана, който обаче приключва малко преждевременно поради технически причини - някъде към края на 3-та задача (т.е. решението на 4-та го няма изобщо). Извинявам се което.

 

1
djumi91 avatar djumi91 6 Точки

Извинявам се, че пиша в тази тема, но искам да попитам дали другите асистенти които водеха останалите 3 подготовки ще отворят тема като тази?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Може да пишете в темите за съответните изпити при въпроси по задачите. Там са обсъждани вече доста от въпросите, които са изниквали. Каналът в youtube мисля също се следи и ако питате нещо конкретно по самата подготовка като коментар към видеото би трябвало да получите отговор.

Аз отворих темата, понеже обещах по време на подготовката да дам линк към кода на решенията, но има налични и авторски решения на задачите, така че няма кой знае каква нужда за всяка подготовка да се отваря тема. Не съм забелязал да има такава практика.

1
djumi91 avatar djumi91 6 Точки

Благодаря за отговора.

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.