МОДУЛ: System Administration - септември 2018
Loading...
Nexus avatar Nexus 119 Точки

[Useful Info] C# Basics - Visual studio / Console input - запетая вместо точка.

Привет,

Правя опити да напиша домашното си "Primitive Data Types and Variables" и се натъкнах на тази "трудност" която ми скъса нервите.

Предполагам е полезно да го споделя с другите начинаещи като мен. 

В конзолата при въвеждане на инпут от число с десетична запетая и при използване на "." вместо "," конзолата дава грешка:

- Unhandled Exception: System.FormatException: Input string was not in a correct f
ormat...

Аз разбира се приемайки, че нещо съм объркал си загубих 30 мин. в размисли какво точно не е ок. 

По някое време реших, че макар и малка има вероятност да не съм сбъркал и потърсих инфо. 

Оказа се, че причината е в зададените (по дефолт) регионални настойки на пс-то ми.

Оправя се от Контролния панел -> Часовник, език и регион -> Регион и език -> Формати -> Допълнителни настройки -> Десетичен знак (първата графа) и от там се избира знака. 

инфото е от тук http://forums.academy.telerik.com/124860/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F-input-output-c%23

пс: не намерих при търсене инфо и затова съм въвел повече полезни тагове.

Има описан и начин с код но той би бил валиден само за текущия проект.

2
Основи на програмирането 07/11/2014 18:36:20
FunnyBunny avatar FunnyBunny 38 Точки

Това е обяснено в някоя от лекциите, може би "Console Input/Output". Със сигурност е полезно да се знае предварително, за да не изостава домашното. Аз се усетих когато в една от задачите тестовете ми минаваха с цели числа, но не и с дробни. smile

0