Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

WEB app - описание на продукт

Видях се в чудо в намиране на прост софтуер, който се инсталира на WEB сървър и върши следните неща:

- няколко полета в които да въведа име, номер, брой и снимка (важноето е СНИМКА, и тя да може да бъде над 2-3MB (до около 4MB).
- да може да се оторизираш - тоест един да попълва, а всички други да разглеждат и да могат да търсят в тези полета

Препоръчайте нещо подобно, пък билото то и платено (до 500-600лв максимално съм склонен да дам)

П.П.

набързо:
- Microsoft SharePoint - не ми върши работа, много скъпа реализация
- google docs - не ми върши работа, искам всичко да си е при мен за хостинг

Тагове:
0
Общи приказки
nikshi avatar nikshi 45 Точки

Или не мога да разбера какво искаш да направиш или се сещам за доста безплатни алтернативи, които явно си пропуснал. Нещо като каталог ли искаш да направиш ? 

1
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Да, нещо като каталог, но да има оторизация за разглеждащите го, както и търсене.

Ако е възможно и някакъв експорт (към PDF или xls) ще е чудесно.

0
nikshi avatar nikshi 45 Точки

Ако е това, което аз си представям Joomla + K2 и къстъм полета трябва да ти свършат работа.

1
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Така като гледам този модул май изобщо дори не се доближава до изискването ми (гледане на демо):
- няма категоризация
- няма търсене
- няма оторизация
- попълването на кънтент изобщо не е това което се очаква за краен потребител
- липсва къстъмизиране за печат

Ето нагледно какво търся (този CRM единственото неудобно е, че не показва снимка на листовия екран, а трябва да влизаш в самия продукт):

 

Примерно решение

0
13/11/2014 00:33:32
nikshi avatar nikshi 45 Точки

Явно не сме се разбрали, но K2 е много мощен компонент и изобщо не се използва само за съдържание. Погледни тук как е конфигуиран: http://k2martdemo.joomlaworks.net/displays/item/29-samsung-ln32b460-32-inch-white

- Има снимка (могат да се добавят и още)

- Има категории

- Има полета (каквито решиш, тип, име, задължително/не задължителни и т.н.)

- Има уторизация (която всъщност си е от самата Joomla)

- Има търсачка (има различни платени добавки за търсачки по 20-30 долара и са много добри)

- Горе си има иконка за pdf и за печат (това са стандартни на Joomla, но мисля, че могат да се нами и плъгин за къстъмизация)

 

Но наистина, съдейки по снимката, май не сме се разбрали :) Успех в търсенето ! 

 

1
13/11/2014 01:44:13
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Изглежда добре, просто не е това което ми трябва. Вероятно за магазин е добре, но е тромаво когато имаш 39 000 маси и столове и трябва да ги реализираш с предложения модул за да може някой друг колега да разгледа каталога и да види какво е налично и какво не.

Благодаря много все пак - не знаех за този модул, а може да ми е полезен определено.
+1

0
13/11/2014 08:21:03
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.