Loading...
milkokochev avatar milkokochev 10 Точки

[Homework] C# Basics - Primitive Data Types and Variables - Problem {19}** - Bits Inverter

Търсих във форума, но не открих постове за тази задача.

В главата ми се въртят няколко варианта за решаването и, но за съжаление познанията ми не стигат за да ги рализирам :)

Ще споделите ли вашите опити?

Тагове:
2
Programming Basics 07/11/2014 18:37:57
yankozlatanov avatar yankozlatanov 10 Точки

Здравейте,

Това е което успях да скалъпя по тази задача http://pastebin.com/zDbPezVD , но judge-а ми изкара 80 / 100 , всички тестове без последните 3 ми ги дава ОК.

Моля за някакви предположения защо може да се получава грешен отговор . 

 

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Здравей колега,

проблемът на задачата ти е, че при големи стъпки някои числа се прескачат и понеже създадения масив има по подразбиране числа 0, те си остават нула. На 19 ред може да присвояваш веднага след числото стойност в масива (print[i] = number;)и след това от if-a ако влезе то ще си я сменя. Така да 100 точки в джъджа (пробвах).

След като това е казано - имай в предвид, че задачата може да се реши по-лесно и без масиви. Може числото да се принтира на конзолата веднага след като е манимулирано - ако има нужда, ако не да се принтира началното число и пак ще работи за 100 точки в джъджа. Също така може да ползваш една променлива index % 7, което да ти дава текущата позиция в числото. И не на полседно място - опитай се да ползвай малко по-разбираеми имена на променливи (съвет) - ще направи четенето на кода от други много по-лесно, например променливата "а" , която я има не дава никаква информация за това каква е функцията й.

Надявам се съм бил от полза и успех!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.