Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

[Exam Problems] JavaScript Basics - Problem {3} - Biggest Table Row (29 July 2014)

Здравейте,

Искам да помоля да погледнете кода ми на задачата от изпита на 29.07. Гърми на половината тестове, защото по някаква, неизвестна за мен причина, пресмята грешно- парсва числата за сумиране правилно, но пресмята сумата грешно.  Половината тестове, обаче ги минава. Ще съм ви благодарна, ако ми посочите грешката. На тестът, който съм сложила в кода ми дава сумата с две повече, отколкото трябва, а когато пусна през дебъгера виждам, че когато извършва предишните пресмятания (преди да стигне до най-голямата сума), когато събира десетичните числа вместо, примерно да получи нещо.13, получава нещо. 129999999999999999999, въпреки че събираемите са си закръглени до втори знак след запетаята.

Ето кода

Благодаря!

 Mod Edit: Обърни внимание на именуване на теми във форума спрямо Правилата: виж т. 9.

0
JavaScript Fundamentals 21/11/2014 11:09:56
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки
Best Answer

Та значи:

1. sum = 0; ти е вътре във втория цикъл, изнеси го извън него - зануляването го направи да става като последен ред код на първия цикъл;

2. Като направиш values[j] = parseFloat(values[j]); - ако числото е било 36,10, вече става 36,1 и съответно гърми. Направи го директно: sum = sum + parseFloat(values[j]; без да променяш оригиналните стойности.

Като направиш №1 и №2 и вече известното -Infinity ще имаш 100 точки wink

1
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Вярно, че имам 100 точки :) За сумата схванах къде е грешката, но честно казано по т.2- с парсването- не разбрах концепцията. Нали 36.10 и 36.1 е едно и също, защо това се отразява на аритметичната операция? Можеш ли да ми обясниш по-подробно?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

На аритметичната операция не се отразява, но в условието е казано да се принтне числото в същия вид както е подадено във входа - т.е. 36.10 трябва да се приртне като 36.10, а не като 36.1. Тоест проблема е само в output-а.

Това е smile

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.