Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rolendimion avatar rolendimion 33 Точки

Относно онлайн обучението

Искам тук да дам малко обратна връзка как ги чувствам аз нещата в университета, от позицията на онлайн студент без опит в програмирането.

1. Мисля, че материала се преподава много бързо и не остава достатъчно време за подготовка особено за хората, които работят.

2. Не е правилно според мен изпита да е преди срока на домашните. Например: изпита по JаvaScript е на 22.11, а има две домашни със срок след тази дата.

3. Предлагам във видео материалите, които се явяват главен източник за подготовка да има решаване на задачи, а не просто изреждане на факти в стила "това е това, демото няма да го показвам" или "абе я сега това как беше", защото ако си онлайн и си начинаещ в програмирането, а доколкото знам университета е и за такива, не става достатъчно ясно. Моля водещите лекциите също да повтарят въпросите от аудиторията, а не да отговарят направо.

4. Възможно ли е видеата за подготовка за изпитите да се качват малко по рано, а не 1-2 дни преди изпита и по време на решаване на задачите да няма въпроси от рода на "Нали знаете?", защото който е онлайн може да не знае, а така няма и да разбере. Нека бъде обяснено пък който го знае няма да загуби ако го чуе още веднъж.

Благодаря.

29
Предложения и проблеми 21/11/2014 19:30:29
andrey.blagoev avatar andrey.blagoev 62 Точки

Аз също съм onine обучение, но по тези 4 точки нямам никакви приблеми.

1. В началото на всяка презентация си пише, че лекцията и курса не е за съвсем начинаещи. Според мен няма смисъл да се говори за цикли, масиви и т.н. какво означават и как се използват, при положение че това се взима на С# Basic. Ако се прави всичко подробно няма да учим 2 години, а четири.

2. Срока за предаване на домашно е една седмица след като мине съответната лекция. Освен ако не се направи изпита да е 2 седмици след последната лекция няма как крайният срок за предаване на домашно да е преди изпита. 

3. Лично на всеки курс гледам лекциите на Наков от първия випуск, той обяснява доста подробно. Лекциите са само основа, няма как да ни дадат отговор на всички въпроси. Трябва и ние само да се поразровим и да почетем. В края на всяка презентация има линкове за допълнителна информация. Казвам го от опит, защото в момента преподавам по C# Basic и винаги има какво още да се каже и след всяка лекция се сещам, е съм забравил да кажа. За това нещо се изисква години опит в преподаването.

4. Пак може да гледаш видеата от предния випуск. Общо взето досега не съм гледал лекция от нашия випуск, а само от първия. Относно изпитните задачи мога да кажа, че са идентични с преходните и се изисква много малко, за да си направиш всички. Сега за пръв път уча JavaScript, за изпита се готвих точно един час и пак изкарах макс точки. 

Като повечето online студенти аз също работя по цял ден, преподавам всяка събота по цял ден и пак ми остава малко време да гледам лекции и да си рпавя домашните. Вярно, че на всеки човек му трябва различно време, за да усвои даден материал, но със сигурност програмата в университета не върви толкова бързо, че да не може да се смогне. А тези, които са присъствено и не работят със сигурност им остава достатъчно време и на тях им се струва бавно. 

Отделно ако не мога да се справя с някой курс или не ми стига време, не е проблем да се ява на изпита със следващия випуск, все пак ще се забавя само с 3 месеца, а не с една година. През това време може да си гледам и лекциите за следващия курс. Програмата на университета е направена много гъвкава, така че липсвата на време не може да ни е оправдание, стига да имаме желание.

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.