Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

yuletodim avatar yuletodim 37 Точки

[Exam Problems] C# Basics - Nine Digit Magic Numbers

Здравейте!

Започнах да решавам задачите от другите изпитни дати и явно, не мога да разбера условието на една от тях: Nine Digit Magic Numbers. Ако разбирам правилно става въпрос за 9 цифрени числа генерирани с цифрите от 1 до 7. Сумата на всички знаци трябва да е SUM, а разликта меджу първите 3 и вторите 3, и вторите 3 и третите 3 е DIFF, като първата тройка е < от втората, а тя е < от третата. Аз получавам много повече числа от тези в тестовете, но те отговарят на условията. Моля, някой, който е бил на този изпит да ми каже къде греша??

sum = 24

diff = 103

очакван резултат:

121224327
211314417

моят резултат:

112215318

115218321

118221324

121224327

211314417

 

 

1
Programming Basics
VyaraG avatar VyaraG 45 Точки

Здравейте, колеги :))

Ето още едно решение

 NineDigitMagicNumber :)

 

1
Fujitzo avatar Fujitzo 9 Точки

@Вяра (а и всички останали) ,

Харесва ми решението ти - кратичко и същевременно богато на методи. Аз 3-4 часа се борех с тази задача, но тя ми е една от първите от изпити така или иначе. В началото и малките възвишения изглеждат непреодолими планини, така че ако има и други като мен, които се сдухват при наличието на толкова мн "гурута" - релакс , всяко нещо с времето си :)

Първо цях да похваля колежката Verito с това че ми даде идея как да конкатенирам integers. Мислех си че е някъв трик, заучена последователност, но после като видях твоя пример - още по-кратко и лесно може да е! :)

Към решението на Вяра са ми въпрсите:

  1.   if (wholeNumber.Contains("8")||wholeNumber.Contains("9")||wholeNumber.Contains("0"))

  2.             {

  3.                 continue;

  4.             }

Каква е идеята на това ? ако ще продължава цикъла какъв е смисъла да го пишем ? И не е ли идеята точно да махнем 0,8 и 9 по някакъв начин...

 

  1. for (int k = 0; k < wholeNumber.Length; k++)

  2.             {

  3.                 targetSum += Convert.ToInt32(Convert.ToString(wholeNumber[k]));

  4.             }

Каква е идеята да конверираме числата от редицата в string и после пак в int ако те са си int така или иначе ? 

 

Благодаря на отзовалите се, аз лично направих задачата с 9 вложени цикъла и ми изглежда доста ясен и подреден кода. Само дето гърми за време..

 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.