Loading...
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

[Homework] PHP Basics - Arrays, Strings, Objects - November 2014

Здравейте, колеги! Виждам, че към php курса имате голям интерес и решавате задачите доста рано. Преди да са ни дали домашните даже... :D Явно причината е натрупаният опит от предишните курсове. Най-интересните задачи до сега са от тази лекция (според мен) и с удоволствие ги реших. Нека ги изкоментираме. :)

GitHub

Условията са малко улеснени, но пак си иска доста мислене. Примерно задачата да преобразуваме html линк във форумен такъв си е лесна, понеже <a> таговете по условие са добре форматирани и без излишни неща. Не ми се мисли какво щях да правя, ако трябваше да преобразуваме нещо от сорта на

<a    href=  link" id='ss'></a>

:D

Тагове:
2
PHP Web Development Basics
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ето и моите решения:

GITHUB

Най-интересна ми беше задачата със звездичка - Seminar Generator smile

ПС. Причината да избързвам с решаването на домашните е за да остане повечко време за проекта и изпитните задачи ;) И между другото - NetBeans е съвсем не лошо IDE... За php пробвах и Eclipse/Aptana и PHP Storm и май най-безпроблемна се оказа работата ми с NetBeans.

1
05/12/2014 22:05:55
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Много стилни решения. Бива те с regex-ите! Браво! И не инициализирай масивите с array(), а с []! :D

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Благодаря за regex-ите - постепенно започва да ми просветлява как да работя с тях, но има още доста какво да се желае smile. Специално за регекса на 06-URLReplacer си помогнах с ТОЗИ от нета, който преправих за моите нужди, с доста пълно обяснение е кое какво е и е полезно да се разгледа /дори и да не се ползва/ smile

Хм..., за инициализацията на празен масив, не видях някъде да е казано, че не трябва/не може да се ползва array()... Има ли причина да не се прави така?

Между другото - за сортиране на асоциативни/многомерни масиви има една много хубава функция /която използвам в 07-Seminar Generator/ array_multisort() /по-конкретно разгледайте Example #3 Sorting database results/.

1
06/12/2014 00:13:03
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Бях я виждал тази функция, но кой да се сети...

По-добре е да ползваш [] (новият синтаксис), защото старият е просто функция. Извикването на функция е бавна операция, колкото и да звучи глупаво. Просто оптимизация, иначе не е проблем. Същото важи и за javascript. Докато можеш да оптимираш кода, защо да не го правиш? :P

Благодаря за линка! Доста добре е обяснено. :)

1
05/12/2014 23:54:20
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Благодаря и аз за масивите :)

1
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Ето и от мен Homework-PHP_ArrayStringObject без задачата със звездичка.Нещо не мога да се впиша във сроковете...yell

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.