Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Колеги, успявате ли да отворите www.w3schools.com? Сега проверявам домашно, което взима таговете от сайта им, но понеже при мен не се отваря сайта и съответно задачата не работи...

0
10/12/2014 16:25:15
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

При мене се отваря без проблеми. Само че на работа минаваме през някакъв UK-ски VPN и не съм сигурен дали това не оказва влияние.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз сега намерих сайт, който проверява дали даден сайт е alive и дава, че w3schools не е...

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

При мен се зарежда нормално в момента - интернета е на Вивател.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не е много добра идея да се разчита на такива външни ресурси. Какво ако утре този сайт реши да смени листа с таговете на нещо друго? W3Schools никога не е бил официален W3 сайт (за което доста е хейтван). Аз бих му написал коментар по този повод, да си знае :) Anyway, просто намери от някъде таговете, замени му ги в масива и продължавай да тестваш домашното. Най-вероятно работи като хората, щом е почнал да прави такива врътки.

1
10/12/2014 16:42:00
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Royal, да и аз съм на това мнение. Вчера с колега точно това коментирахме, че ако падне сайта на w3schools или пък си сменят страницата и задачата спира да работи. На мен ми е интересно само при мен ли не работи сайта или е в тях проблема. Иначе аз ще взема масива от моето домашно и ще пусна програмата, но ще отбележа все пак като забележка този начин на решение на задачата.

0
10/12/2014 16:43:56
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

При мен дава waiting и цикли докато не даде таймаут.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Аз съм на Мегалан и при мен също не се отваря. Може от провайдъра някъде да е проблемът. 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

От dnscheck за: Delegation, Consistency, Connectivity и DNSSEC - everything is fine.

За другите две - Nameserver и SOA дава грешки.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Fil, май не е от нашите провайдери. 

http://check-host.net/check-ping?host=w3schools.com  - този сайт пуска пинг от сървъри от различни точки на света и пакетите пропадат.

Както и да е, вече разбрах, че проблема не е в моя телевизор.

 

0
10/12/2014 16:54:12
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Странна работа, че как Вивател имат достъп още..., че си и браузвам нормално в сайта без проблеми...

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Ако на някой му трябват html таговете може да ползва този текстов файл. Не помня от кой сайт го вадих и не мога да гарантирам, че е пълен и изчерпателен но все пак е доста дълъг така че и да има нещо изпуснато едва ли ще е толкова фатално.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Току-що получих следното съобщение от приятел по скайп: "DNS сървърите на мегалан са крап, ако видиш че имаш скайп ама не отваряш сайтове си смени ДНС резолверите на 8.8.8.8 8.8.4.4 - гугъл днс"

0
10/12/2014 17:14:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.