Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

MySQL Tutorials

Здравейте колеги,

По повод екипния проект, който имаме да правим, някой може ли да препоръча добър туториал за работа с SQP и PHP за начинаещи? Опитах да гледам фаст трака на Марио Пешев, но ми се видя доста сложно и не разбрах много. Така че ще се радвам някой да препоръча туториал, от който самият той е бил доволен. Благодаря предварително!

Тагове:
0
PHP Web Development Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Туториалите за MySQL и РНР за начинаещи са тотална щета. Учат на много лоши практики и на deprecated функционалности в РНР. Доброто използване на бази данни с РНР изисква добри умения по програмиране и познаване на ООП парадигмата и съвсем отделно, познаване на базите данни като такива (извън контекста на РНР) и SQL езика.

Все пак на достъпен език можеш да потърсиш нещо на Гатака (което също показва някои лоши практики, трябва просто да не заучаваш показано AS IS) https://www.youtube.com/watch?v=QwYZajR7akM

В Неделя би трябвало да съм в СофтУни цял ден (имам изпит до 15:30, след това би трябвало да остана като асистент) и мога да се опитам да отговарям на въпроси свързани с това през почивките, след лекцията, в краен случай може и по време на лекцията стига да не пречим на Ники да води (евентуално в кафето).

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Аз също изпитвам проблем със схващането как да използвам MySQL в PHP и в неделя също бих ти задал малко въпроси относно това. Гледах няколко туториала за вкарването на MySQL в РНР и въпреки че не разбирам много от бази данни в уеб (учил съм самостоятелно БД и SQL с MS Access в училище и оттам поназнайвам нещо, но в уеб съм кръгла нула все още...) успях да се убедя колко лоши са тези туториали.. Така че в неделя ще те потърся в СофтУни, ако не е проблем :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Живот и здраве да съм линия, няма никакъв проблем да ме потърсиш :) Все пак с тази цел отивам.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.