Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

Задача по програмиране.Помощ!

Здравейте, може ли да ми помогнете с решението на следната задача.

При вече зареден двумерен масив A(5,5) с произволни числа от 1 до 100, зарежда в едномерен масив B(25) тези елементи от масива А, които попадат в интервала [30;70]. Намира сумата от елементите на едномерния масив B, след което го сортира във взъходящ ред.

Решението може да е на език за програмиране по избор. Благодаря предварително!

0
Общи приказки
havanalocaasa:
Проблема е решен!
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Здравей!

Добре дошъл си в търсене на помощ. Ама... така, както си го написал излиза, че искаш да ти се реши задачата, а не да ти се помогне. Сподели първо твоите мисли, започнат код: как разделяш проблема на под-задачи? Описал си го, но си разпиши какво трябва да направиш за всяка точка - логически. Дори и да не знаеш как това ще стане с код. 

Ако работата с матрици (двумерни масиви) ти е неизвестна - прочети за тях, реши някоя по-проста задачка. Погледни кое точно не ти е ясно, къде се губиш - и ще ти отговорим на въпросите, ще те насочим. Иначе как очакваш да ти помогнем, ако не си положил мъничко усилие да се справиш сам?

Погледни книгата "Въведение в програмирането" на Наков и компания. Добре са обяснени нищата и има много примери и задачи с техните решения.

0
12/12/2014 15:01:51
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Това със "един приятел" не знам защо съм го чувал на толкова много места... :)

http://pastebin.com/FZtG1QdM

Айде успех...

3
havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

Аз съм начинаещ с програмирането и съм още на подготвителния курс. Това е задача, която не може да реши един приятел и затова се допитвам до Вас. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.