Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

[Technical Issue] PHP - Функции за сплитване на стринг - разлики

Здравейте,

Започнах да решавам задачите от изпита и установих, че ми е крайно неясно какви са разликите между различните функции за сплитване на стринг. В документацията прочетох това:

splitSplit string into array by regular expression;

preg_splitSplit string by a regular expression;

Доколкото схващам и трите разделят стринга по някакъв разделите и връщат като резултат масив. Някой може ли да ми обясни основните разлики и кое кога работи- очевидно не са взаимозаменяеми, тъй като не работят всеки път, но честно казано не разбирам защо- веднъж когато разделям по регулярен израз работи едно, друг път- същото не тръгва.

Ще съм благодарна, ако някой ми обясни накратко за какво иде реч.

Тагове:
0
PHP Web Development Basics 15/12/2014 18:13:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Документацията е pretty straightforward:

http://php.net/manual/en/function.split.php

Warning

This function has been DEPRECATED as of PHP 5.3.0. Relying on this feature is highly discouraged.

Общо взето правят едно и също за пред енд юзъра със preg_split. Разчитат на различен драйвър за обработване на регулярни изрази, като split() използва REGEX extension, който изцяло е депрекейтнат. PREG_* функциите от своя страна използват PCRE extension (Perl Compatible Regular Expression), съответно има и малки разлики в синтаксиса на регулярните изрази, които могат да се пишат вътре.

Правилата са много прости. Не ползваш deprecated функции в езика, съответно не ползваш split(). Ако искаш да разделиш по well-known разделител, примерно буквата "а" или запетайка ",": Ползваш explode(). Ако ти трябва регюлър експрешън - ползваш preg_split(). Ако искаш да разделиш стринга на CharArray -> str_split()

 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.