Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NikoMitov avatar NikoMitov 0 Точки

Въпроси относно кандидастване в SoftUni

Здравете, казвам се Нико и съм 12 клас. От доста време се чудя къде да продължа моето образование, като традиционните университети не ми вдъхват толкова доверие. Занимавам се с програмиране от 4-5 години, като по-интензивно се занимавам със C# и PHP. Искам да задам няколко въпроса, които ме интересуват за кандидастването в SoftUni и се надявам да ми помогнете. :)

 

1)  Освен изпитите по C#, има ли други изпити за прием в SoftUni, като например по Математика или Английски език?

2) Кога и Как се провеждат изпитите?

3) Взимат ли се оценки от дипломата за завършен 12-ти клас или някоя оценка от ДЗИ-та? 

4) Какви са предимствата на това да караш курсовете присъствено или онлайн (задочно)?

5) Как стои въпроса с общежитията, тъй като в сайта не намерих информация.

6) Кога започва новата учебна година?

7) След края на обучението ми в SoftUni, от кой университет получавам диплома?

8) И накрая естествено, колко струва семестъра, колко дълго трае и в какво, по-конкретно се състои той?

 

Моята първоначална цел беше СУ, но като им разгледах плана за "Софтуерно инжинерство", ми се видя повече заниманията по математика от колкото по програмиране. Не съм привърженик на математиката, нищо че ми върви. :D Затова се обръщам към SoftUni, тъй като тук изцяло се набляга на програмирането, а аз искам точно в тази насока да се развивам.

 

Може би, тези въпроси са задавани стотици пъти, за което се извинявам, може някой от тях да Ви прозвучат глупаво, но за мен са доста важни, тъй като искам да направя правилен избор. При всички положения, ще има още въпроси, затова се надявам на Вашата помощ. Благодаря Ви предварително! :)

1
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

СофтУни не е традиционен университет и тук стереотипите, за които си чувал че хората са свикнали когато кандидатстват за университет - ги няма. Дори не е нужно да си завършил 12 клас за да се запишеш в СофтУни. Но е задължително за университетът партньор, ако ти трябва такъв.

Конкретно на въпроса - приемният изпит е само по C#. Няма английски, няма математика, няма биология, никой не ти иска диплома за завършено какво да е образование. Общежитията, поне в началото на приема, съм чувал от познати че не стават за нищо. Аз съм ходил там по други поводи и също не препоръчвам мястото. По-добре се коалирай с други бъдещи/настоящи студенти и си наемете квартира.

Стартовете на "учебните години" можеш да намериш в Секция новини. Ще има Ниво 0 курс януари месец - https://softuni.bg/news/christmas-vacation-2014

След края на обучението си получаваш диплома от университетът партньор, ако си преминал успешно през изпитната му система, както и сертификат от СофтУни. Самото обучение се развива различно според това с кой випуск си започнал. Общо взето системата е да се завършат 4 редовни нива (нека го кажем семестъра) и да се вземат 10 избирателни предмета за да завършиш.

За всички останали личностни терзания може да прочетеш някоя от другите подобни теми - вече съм отговарял на няколко такива https://softuni.bg/forum/questions/details/2449

 

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.