Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.zh.ivanova avatar m.zh.ivanova 1 Точки

Здравейте, снощи се опитах да реша задачата и интересното е че при първите въведени резултати излиза резултата, но увеличен с 1, а при вторите ми дава грешка:  System.ArgumentOutOfRangeException..

не мога да разбера от къде издва проблема, моля ви да ми помогнете..

това е условието: http://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/36#4

а това е моя код: Линкче

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Remove-а не ти работи както трябва. На първия пример маха нулевия бит и затова бяга отговора само с 1/отново ексепшъна във втория пример идва от remove-a/. Също така insert-а не съм сигурен, че ще работи в този му вид ако трябва да вкара бит между другу такива, а не както е в нулевия пример.

Ето моето решение - може да ти даде няколко идеи, мисля, че начина ми на решение доближава твоя.

0
17/12/2014 13:12:08
softuniobserver avatar softuniobserver 73 Точки

Милена, взех ти кода. Пробвах да го доработя. Получи се това: link. Добавих коментари за методите insert и remove за тестов пример с числото 123 и позиция 3, който тества insert на бит между други битове. Работи и дава 100 точки. 

1
04/01/2015 16:17:14
m.zh.ivanova avatar m.zh.ivanova 1 Точки

Много благодаря, след като разгледах кода ми стана ясно къде бъркам... :) Още веднъж ти благодаря за помощта и ти пожелавам едно страхотно посрещане на новата година и много успехи през нея :)

0
31/12/2014 11:58:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.