Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Reath avatar Reath 188 Точки

[Exam Problems] PHP Basics - Sample Exam - Problem {02} - Email Censorship

Здравейте колеги!

Опитвам се да реша горепосочената задача, но успявам да я докарам само до 90/100. Гърми ми 7ми тест, който съм закоментирал за debugging цели. Проблема е, че при този тест трябва да филтрирам мейли завършващи на .k, но има мейл, който завършва на '.kk'. Алгоритъма ми не смята, че този имейл не трябва да се филтрира защото очаква само '.k', не '.kk'. Някой ще може ли да бутне едно рамо в регулярния израз, че не са ми от най-силните. 


Ето го КОДА, за да дебъгвате просто закоментирайте 2,3,4 ред и разкоментирайте 6,7.

Благодаря на всеки отзовал се!

Тагове:
1
PHP Web Development Basics 24/08/2014 10:02:00
verito898 avatar verito898 265 Точки

Така и така за регулярни изрази става на  въпрос , колеги някой може ли да ми каже по какъв начин се хваща всичко без  id="header" 

 input  : <div id="header" style="color:blue">

 output :  <div  style="color:blue">

input : <div align="left" id="header" style="color:blue">  

output: <div align="left"  style="color:blue">

0
Reath avatar Reath 188 Точки

Да се опиташ да match-ваш всичко без дадено нещо, че да можеш да го "изтръгнеш" в output string-а е безсмислено. По-скоро аз лично бих използвал replace, че да заменя id="header" с празен низ.

1
atanasovam avatar atanasovam 39 Точки

/(.+?)\s*id\=\"header\"(\s*.+)/

Обаче тва хваща 2 групи и после ще трябва да си ги залепиш в 1 стринг.

Друг вариянт без regex ~

<?php
$string = '<div align="left" id="header" style="color:blue">';
$string = str_replace(' id="header"', '', $string);
echo $string;
$string2 = '<div id="header" style="color:blue">';
$string2 = str_replace(' id="header"', '', $string2);
echo $string2;
?>

1
verito898 avatar verito898 265 Точки

Знам за replace и как би станало с 2  групи , но исках да разбера дали и как може да стане и с една . Благодаря все пак :) )

0
19/12/2014 15:31:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.