Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Дефиниране на класове - неработещ exception при грешни данни

Здравейте, колеги.

Опитвам се да възпроизведа един от примерите от лекцията за дефиниране на класове, водена от Светлин Наков. Примерът е между 22 и 25-та минута във видеото. Става дума за хвърляне на exception при въвеждане на данни за клас, които са извън допустимия обхват. Това е моят код: http://pastebin.com/kr6uCvWe 

Пробвах по различни начини (със и без конструктор), внимателно гледах кода в лекцията и се мъчих да видя разлика, дебъгвах... Не успявам да видя защо при мен exception не излиза. Сигурно грешката ми е нещо идиотско, но никога не съм се занимавал с ООП. Дайте едно рамо :)

Весела Коледа!

Тагове:
0
C# OOP Basics 25/12/2014 13:40:02
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Благодаря!

 

Промених проверките да са с value и проработи. Все още не съм разгадал как при Наков работеше, проверявайки x (а не value), но ще успея :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.