Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

[Technical Issue] AngularJS - Може ли да се вземе стойността на елемент /li/ при click?

Здравейте, отново по темата за изпита. Как може в Angular да се вземе примерно text() на list item, и то така че, при click да се ползва примерно за филтър кои обяви да се показват?

Тагове:
1
JavaScript Applications 30/12/2014 02:33:47
ttitto avatar ttitto 1153 Точки
Best Answer

<li><a data-ng-click="clickHandler(something)" href="">{{something}}</a></li>

Предполагам, че това което искаш да вземеш е отишло там динамично.

Ето така. Подаваш го като параметър на обработващата функция и по този начин си го обработваш в линк функцията на директивата или в контролера.

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Ехааааа, благодаря много! Това вълшебство днес го пробвах по-рано, ама нещо не се случи, даваше ми невалиден параметър, сега си копнах твоето и тръгна! Поздрави!

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Друг проблем, като взема id на града примерно, ми филтрира данните, но дава и други градове!

Примерно искам град 1, а ми дава всички градове, които id-тата има започват с 1 - 11,12,13... Как се оправя това, явно във филтъра е проблема?

<li ng-repeat="ad in ads| filter:choise">

като тук choise е обект с 2 пропъртита : townId, categoryId.

PS: същия проблем е и за категориите!

1
29/12/2014 00:26:08
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Това, за което говориш, е `strict matching`.

<li ng-repeat="ad in ads| filter:choise:true"> - Едно `true` накрая би трябвало да свърши работа. 

PS: Можеш и собствени функции за матчване да имплементираш - Линк.

2
29/12/2014 02:50:43
arsoman avatar arsoman 419 Точки

 AleksandurSeferinkin, благодаря много за отговора, но още съм зелен да си пиша мои неща където и да било на JS.wink

Интересно ми е само аз ли имам проблеми с този Angular, май само аз пиша теми за проблеми с него по празниците..

1
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Мисля, че ти се отнасяш най-сериозно към проекта, с което може само да се гордееш!

2
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

За един запален програмист празник е тогава, когато постигне целта си.

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Еха, колега, как да не те черпя една бира за тези приказки! Благодаря за оценката, но едва ли само аз го правя, по-скоро ми е ново и доста чудене пада, тук пиша като не намеря другаде решение. Наздраве и весело посрещане на Нова Година!

AleksandurSeferinkin, по-точно от това нямаше как да се каже! Наздраве и на теб! Браво за думите!smile

2
29/12/2014 11:55:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.