Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lilbearlope avatar lilbearlope 3 Точки

[Technical Issue] C# - Input sting was not in a correct format

Здравейте, искам да попитам след като въведа дадения код : 

Console.WriteLine("Enter number a : ");
decimal a = decimal.Parse(Console.ReadLine());

ми дава следната грешка в конзолата:

System.FormatException

Странното е, че нямам проблем когато въвеждам цели числа ( 5.6.7 итн), но ако въведа 5.3 примерно ми излза грешката.Ще съм много благодарен ако няой ми помогне. Търсех навсякъде из гугъл, но точно такъв проблем няма, има други подобни със същия проблем но за да се реши трябва около 40 реда код което според мен не е оптимално решение.

П.С Това е задача от домашно, която се опитвам да реша от 3-4 часа и няма никакъв прогрес заради дадената грешка  frown

 

1
Programming Basics 02/01/2015 15:43:15
jabalka:
Problem solved.
dentia avatar dentia 362 Точки
Best Answer

Мисля, че проблемът ти идва от регионалните настройки.

Пробвай да прочетеш числото с десетична запетая и точка. Сиреч 5,3 и 5.3. В единия случай би следвало да ти хвърля тази грешка, а в другия да работи коректно.

3
lilbearlope avatar lilbearlope 3 Точки

Пробвах и двата начина, но не е това проблема. Наистина незнам от къде може да ми идва грешката не мисля, че в кода има нещо нередно...

0
01/01/2015 16:28:04
dentia avatar dentia 362 Точки

Задал ли си в опциите на solution-a да стартира от настоящия проект?

0
lilbearlope avatar lilbearlope 3 Точки

Всъщност точно това беше проблема, съжелявам много за невероятно глупавия въпрос оказа се, че и двата пъти пробвах с . ... Благодаря!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.