Loading...
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Екран на лаптоп

Здравейте искам да ви попитам относно този лаптоп.Харесах го и мисля че мога може да ми свърши работа за програмиране.Въпросите са ми два. Наистина ли този лаптоп мое да ви свърши работа за програмиране.Ще може ли Висуал Студио, Унити и други тагива програми(без игри)  да работят нормално,без да забиват и така нататак.Другият ми въпрос е свързан с дисплея на лаптопа.Видях че е гланцов и прочетох че те не са добри.Въпросът ми е този дисплей много ли е вреден за очите.И резолюцията му не е ли е прекалено ниска.

Тагове:
0
Общи приказки
quickben:
Има над десет такива теми, моля използвайте търсачката на форума.
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

За начално ниво на програмиране ще ти свърши работа като характеристики. Само да вметна, че поради хардуерни проблеми с основната ми машина аз се учих да програмирам на ThinkPad за 280 лв. (които в момента ги има и за 200 даже). Така че не е нужно да хвърляш камара пари за целта, особено след като нямаш намерение да играеш на него.

Резолюцията е ОК. За гланцовия дисплей - има хора, които търсят такива, щото били по-лъскави. Ще се въздържа от коментар. Разбира се че матов дисплей е за предпочитане, на гланцовите виждам повече отражения отколкото какво има на екрана. Според мен това е по-натоварващо за очите, иначе не съм запознат дали са по-вредни, някай друг трябва да каже. Но си мисля, че модерните дисплеи като цяло са безопасни откъм излъчвания и т.н. и няма особено място за такива притеснения.

Едит: разгледай правилата на форума и си пооправи заглавието на темата съобразно дадените там насоки. В първия момент реших, че имаш хардуерен проблем с дисплей, а ти всъщност търсиш съвет за покупка. 

0
03/01/2015 14:58:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.