Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ifch0o1 avatar ifch0o1 3 Точки

[Technical Issue] /etc/init.d/apache2 File contents ?

Гледах една лекция и си играх с VIM-а и барах по този файл. Е този VIM явно който ми е default-ния нещо немога да го ползвам, сигурно има друга по-user-frendly версия. Като настна Up Arrow и Down Arrow ми искачат някакви букви, немога да трия и т.н.

Та както казах играх си с файла и като опитах да изляза с :quit ми каза че не било сейфало и ако искам да overrwrit-на файла да напиша "!" накрая... Опитах да изляза с :exit и стана, но естествено бях влязъл с root и ми презаписа файла.

Интересува ме само какво пише в файла на това място:

Mod Edit: Моля, прочетете правилата на форума преди да пускате нова тема!

# Provides: apache2
# Required-Start: $local_fs $remote_fs $network $syslog $named
# Required-Stop: $local_fs $remote_fs $network $syslog $named
# Default-Start: 2 3 4 5
# Default-Stop: 0 1 6
# X-Interactive: true
# Short-Description: Start/stop apache2 web server
### END INIT INFO

Какво липва тук ? <---------------------
Нещо SET... беше, ама не помня какво. <---------

SCRIPTNAM="${0##*/}"
SCRIPTNAME="${SCRIPTNAME##[KS][0-9][0-9]}"
if [ -n "$APACHE_CONFDIR" ] ; then
if [ "${APACHE_CONFDIR##/etc/apache2-}" != "${APACHE_CONFDIR}" ] ; then
DIR_SUFFIX="${APACHE_CONFDIR##/etc/apache2-}"
else
DIR_SUFFIX=
fi
Тагове:
0
Linux Курсове 05/01/2015 12:09:42
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Приемаме, че целия файл липсва, защото този фрагмент не ни върши работа. Отговор

0
ifch0o1 avatar ifch0o1 3 Точки

Извинявам се осъзнавам че въпроса е тъп.

Гледах в Google, не съм пуснал ей така на майтап тази тема, просто съм цял живот на Windows и сега linux-а ми е пълна мъгла. Отне ми няколко часа да си конфигурирам сървъра с виртуалните хостове и т.н. а повечето решения в нета казват да преинсталирам apache-то. И ще ми е тегаво да правя всичко на ново за точно 1 ред код от файла.

Все пак ще опитам някой неща които видях. Поне ще се науча на нещо дай боже. Пък ако оплескам нещата повече ще мина на друга дистрибуция за да разгледам.

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

(Проба + Грешка) * Math.Random() = Успех!

Също така разгледай kate и/или gedit - графични текстови редактори. Не знам защо си губиш времето с vim.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.