Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Обобщаване на често задаваните въпроси

Здравейте колеги, 

Пускам текущата тема, за да засегна един г/д наболял проблем и това са множеството еднакви, повтарящи се въпроси (по-често административни), които биват зададени във форума. Всеки ден например виждам тема, засягаща преминаването в следващо ниво с невзет изпит или нещо, свързано с поправките.

Отговорите на тези въпроси са доста често, описани в сайта, но информацията е разпокъсана и много от хората не знаят как или не искат да си търсят.

Тъй като вече студентите са доста повече от в началото - такива теми има постоянно и дублирането им би било до голяма степен избегнато с една нова тема за ЧЗВ, която или да бъде пинната, или да се сложи бутонче като тези за правилата, класирането и т.н.

Мисля, че доста хора ще се съгласят с мен, че това трябва да се направи, затова отварям темата, за да съберем колкото се може повече такива "шаблонни" въпроси. чиито отговори после да бъдат прилежно оформени и предоставени на видно място за всички потребители. Ще започна с един малък стак и ще добавям по-натам каквото сме се сетили.

 

"Мога ли да получа диплома за Висше образование от СофтУни?"

"Имам ли студентски права?"

"Имам ли право на общежитие?"

"Кога, защо и как имам право на стипендия?"

"Мога ли да си повиша оценката?"

"Мога ли да се явявам на изпити с друг випуск?"

"Имам ли възможност за "разсрочено" обучение?"

"Мога ли да премина в следващо ниво с невзет изпит?"

"Кога, защо и как получавам сертификати?"

"Кога, защо и как получавам диплома за завършване на СофтУни?"

"Изпуснах срока за плащане, какво да правя?"

"Изпуснах срока за записване, какво да правя?"

"Записах се за отборна работа, но не мога да участвам, какво да правя?"

"Нямам персонален лаптоп, мога ли да се обучавам при вас?"

"Забелязах бъг по материалите, искам да го репортна" 

"Не мога да намеря определен материал, който ми е необходим, какво да правя?"

"Имам административен въпрос към екипа, как да се обърна към тях?"

 

Призовавам всички за активност по темата, колкото и малка да е тя, ако ще да е един единствен въпрос, важно би било да съберем всичко, за което се сетим.

17
Предложения и проблеми 12/01/2015 11:55:49
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да направим едно репозитори за FAQ-a?

Аз разписах някакви неща, но не мисля, че е смислено да ги пльосвам в темата, че не са малко. Освен това си мисля, че не трябва всеки да има достъп да трие/редактира/добавя, та не смятам да го качвам в Google Drive или други подобни.

Т.е. да направим репозитори и ако някои иска да се включи по-активно, да поиска одобрение и да го добавим като contributor. Хората от администрацията на университета също ще ги включим да могат да добавят инфо (което и никой друг няма да може да го направи).

А темата да остане за по-дребни предложения и допълнения.

0
14/01/2015 18:05:45
quickben avatar quickben 966 Точки

Филката пак е написал някой роман :)

Прави го, ще се включваме кой с каквото може.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето някакво начално репозитори, може впоследствие да го преместим някъде по-официално: https://github.com/Filkolev/SoftUni_FAQ

Добавих въпросите, сложени от колегата по-горе; считам, че повечето са административни. Има и част за въпроси по учебния роцес, там записах някои въпроси и отговори. 

Има доста работа по цялото нещо - допълване на въпроси, допълване/редактиране на отговори, преструктуриране, трябва да се сложат линкове между отделните секции, да се направят и някакви скрийншоти за някои неща и какво ли още нe. Абе най-най-начален драфт, ама трябва да се почне отнякъде.

Добавих вас двамата, някой ако изяви желание да пише да го добавим.

3
14/01/2015 19:35:38
quickben avatar quickben 966 Точки

Евала, утре ще добавя нещо, че с един колега цял ден "мъчим" ООП и съм изпържен :)

0
14/01/2015 19:41:15
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.