Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.zh.ivanova avatar m.zh.ivanova 1 Точки

Постоянен warning при задаване за четене от конзолата

Здравейте колеги.. За която и задача да напиша:

Scanner input = new Scanner(System.in);

веднага ми се появява жълтата крушка с триъгълника и ми изписва Resource leak: "input is never closed"... какъв му е проблема и защо не затваря input-а? имате ли идея, как мога да го оправя :)

Тагове:
0
Java Advanced
velio84 avatar velio84 241 Точки

{

Scanner input = new Scanner(System.in);

//your code here

 

input.close();

}

0
17/01/2015 20:21:18
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това е лоша практика, System.in не се затваря. Принципът е да затваряш само ресурсите, които си отвоил, например файлове. Решението е със Suppress warnings.

1
velio84 avatar velio84 241 Точки

,,Да, знам че не пречи, обаче ме дразни като е там :D"

цитат от колежката, просто й дадох решение как да махне warning-a, за да не й пречи :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да де, дразни я warning-a, а той може да се махне по друг начин; затварянето на System.in не е хубава идея.

Целия курс по джава го писах това като коментар към домашни :D

0
velio84 avatar velio84 241 Точки

Аз пък на почти всички домашни в Джава курса получих като коментар как ТРЯБВАЛО да затварям инпут-а от конзолата :D

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Еми... :D No comment....

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.