Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jinzo avatar jinzo 1 Точки

[Homework] C# Basics - "Въведение в програмирането" - Problem {16} - Print Long Sequence

     Имам малък проблем по изходния резултат в конзолката.За да отпечатам първите хиляда числа(2,-3,4,-5..) пускам един цикъл от 2 до 1001(вкл.) ,вътре един if-else дали е четно/нечетно и като го изкарам на конзолата не ми излизат всичките хиляда числа,.Има ли начин да изкарам всичките числа?Благодаря! sealed

0
Programming Basics 19/01/2015 19:30:09
jinzo avatar jinzo 1 Точки

Пробвах с  Console.BufferHeight преди началото на цикъла и няма промяна.Има ли начин да ги изведа на един ред,независимо от това,че са 1000,защото на някои места ми прехвърля някои цифри от числото на следващия ред ,а това е малко грозничко.Това не е толкова важно за верността на задачата,но любопитсвото е в повече. 
Ето и моят опит: http://pastebin.com/7V5bhaQE , Благодаря ! 

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Здравей. Сигурен ли си че с Console.BufferHeight = 1001; не ти дава да ги видиш всички? Чудя се, защото на мен ми ги показва. След принтиране се показват само последните няколко, но си има скрол, с който можеш да видиш и горните, може би не си го забелязал. Иначе няма как да ги отпечаташ абсолютно всички на 1 ред, тоест не можеш да избегнеш пренасянето на нов ред, защото конзолата има ограничение на ширина.

3
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Искаш да кажеш, че при ей такъв код : http://pastebin.com/ccj7cyA7 няма да ти направи конзолата с височина 1001 ?
При мен си работи идеално. Ако пак не става, смени височината ръчно: десен клавиш върху конзолата -> Properties -> Layout и при Height напиши 1001.

Edited:
http://pastebin.com/n2ShHUVX - ето ти ги форматирани на един ред... имаше малко дърварско намамване : )

2
20/01/2015 00:30:27
ivailov94 avatar ivailov94 0 Точки

Най лесно аз го направих като влезнах в пропъртито на конзолата и оттам Heght 1010.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.