Подмяна на лаптоп екран с  друг, с по-висока резолюция?

Подмяна на лаптоп екран с друг, с по-висока резолюция?

scinetic avatar scinetic 40 Точки

Подмяна на лаптоп екран с друг, с по-висока резолюция?

Здравейте, преди няколко месеца си купих Lenovo G510. Характеристиките с които го купих бяха много добри, а после и като му сложих едно SSD и стана перфектен. Но съм разочарован от екрана, който е 720p и като цяло качеството на екрана не е добро. Та питането ми е дали е възможно да се замени екрана с някой по-качествен и с резолюция 1080p примерно?

Тагове:
1
Хардуер 16/01/2015 22:12:23
jerrynp avatar jerrynp 4 Точки

Много интересен въпрос. Замислял съм се над това, но така и не ми се отдаде възможнсот да пробвам еднакви по размер матрици с различна резолюция на един и същи лаптоп.

Някаде бях чел, че за спорта са пробвали различна по размер матрица но със същата резолюция и кабел като предишната и изкарвала нормална картина.

Предполагам, че най-малкото кабела ще е различен, пък и управлението на матрицата е направено за определена резолюция. 

Възможна е промяна от лъскава към матова, и обратно. 

Лично съм пробвал съм пробвал подобни матрици на оригиналната, със същия кабел и не изкарват никаква картина.

Най-много да запали подсветката, ако е с инвертор.

Като цяло - по-скоро не може.  Освен ако няма някои редки изключения. Предполагам на Medion лаптопите може да го позволяват. Всичките Medion-и, дето съм виждал до сега са по определен техен стандарт.

0