Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

scinetic avatar scinetic 40 Точки

Подмяна на лаптоп екран с друг, с по-висока резолюция?

Здравейте, преди няколко месеца си купих Lenovo G510. Характеристиките с които го купих бяха много добри, а после и като му сложих едно SSD и стана перфектен. Но съм разочарован от екрана, който е 720p и като цяло качеството на екрана не е добро. Та питането ми е дали е възможно да се замени екрана с някой по-качествен и с резолюция 1080p примерно?

Тагове:
1
Хардуер 16/01/2015 22:12:23
jerrynp avatar jerrynp 4 Точки

Много интересен въпрос. Замислял съм се над това, но така и не ми се отдаде възможнсот да пробвам еднакви по размер матрици с различна резолюция на един и същи лаптоп.

Някаде бях чел, че за спорта са пробвали различна по размер матрица но със същата резолюция и кабел като предишната и изкарвала нормална картина.

 

Предполагам, че най-малкото кабела ще е различен, пък и управлението на матрицата е направено за определена резолюция. 

Възможна е промяна от лъскава към матова, и обратно. 

 

Лично съм пробвал съм пробвал подобни матрици на оригиналната, със същия кабел и не изкарват никаква картина.

Най-много да запали подсветката, ако е с инвертор.

Като цяло - по-скоро не може.  Освен ако няма някои редки изключения. Предполагам на Medion лаптопите може да го позволяват. Всичките Medion-и, дето съм виждал до сега са по определен техен стандарт.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.