Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

danila.vanila.3 avatar danila.vanila.3 9 Точки

[Homework] C# Basics - Operators Expressions and Statements - {7} - Point in a circle

Здравейте, имам един въпрос относно 7 задача от домашното. В условието се казва че трябва да провери дали определена точка е в окръжността. Въпроса ми е ако точката е точно на ръба на окръжността? В този случай като точка от окръжността ли се брои или извън нея? Или може би трябва да се изпише че е на ръба?

Тагове:
0
Programming Basics
Petya:
Има отворени теми за задачата: https://softuni.bg/Forum/302/HW-Operators-Expressions-and-Statements-Problem-7-Point-in-a-Circle и https://softuni.bg/Forum/228/Homework-CSharp-Basics-Domashno-Operators-and-Expressions-Problem-1-16. Използвайте функционалността за търсене във форума преди да поствате нови теми!
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравей,

Сега прегледах набързо условието и забелязах, че имаше точка в примерите, която се намира на ръба на кръга. В таблицата по-ляво са изписани координатите на точките от картинката и ето координатите на една от точките, които лежат на ръба:

-2 0 true


Явно когато се намира на ръба се счита, че е във окръжността. ^^

1
03/02/2015 12:33:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.