Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

[Technical Issue] OOP - Статичен метод в конструктор ?

Може ли някой да ми каже дали мога да извикам да статичен метод в конструктор и ако може как, защото ми дава грешка... и не намирам нищо конкретно ??

пример:

private int Number;

private Class mName;

Public SomeName(int number, Class MName){

this.Numbеr = number;

this.mName = MName

}

Class nameOfClass = new Class(5, Class.Method);

Тагове:
0
C# OOP Basics 04/02/2015 17:45:10
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Статичен метод можеш да извикаш от конструктор, от пропърти и от инстанционен метод.

Грешката, която ти дава е може би от това, че се опитваш да ползваш инстанционни променливи в него.

Статичен метод в нестатичен клас няма право да бара по нищо, което не е статично. Това не означава, че не можеш да му подаваш нестатични променливи като параметри. Въпроса е, че директно не става.

Пример

1
04/02/2015 12:06:47
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Супер е примерчето, което си дал. Определено би ми свършило работа.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.