Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bojankacarski avatar bojankacarski 19 Точки

[Homework] C# Basics - Оператори и изрази , Грешна практика ?

Имам следния въпрос относно юзингите в началото на кода :

  1. using System;
  2. using System.Collections.Generic;
  3. using System.Linq;
  4. using System.Text;
  5. using System.Threading.Tasks;

Изгледал съм няколко пъти онлайн лекциите , решавания на задачи и прочие , никъде не съм чул , че оставяйки този код е грешка ,а просто премахването му водело до по-голяма четливост и прилежност . Имам следния въпрос ,понеже 1 колега ми е прегледал домашното и е отбелязал , че това е грешка , прав ли е ? Бави ли това реално времето за изпълнение за кода ? И понеже нямам възможност да използвам гугъл в момента - отгоре , отгоре за какво реално са тези юзинги слагани по дефоут , на кой етап от програмирането биха влезнали в употреба ?

Тагове:
2
Programming Basics
Karlie avatar Karlie 438 Точки

От сайта на MSDN: Over time, source files may become bloated and difficult to read because of unnecessary and unorganized using directives.

A тук пише следното:

There are few reasons for removing unused using(s)/namespaces, besides coding preference:

  • removing the unused using clauses in a project, can make the compilation faster because the compiler has fewer namespaces to look-up types to resolve. (this is especially true for C# 3.0 because of extension methods, where the compiler must search all namespaces for extension methods for possible better matches, generic type inference and lambda expressions involving generic types)
  • can potentially help to avoid name collision in future builds when new types are added to the unused namespaces that have the same name as some types in the used namespaces.
  • will reduce the number of items in the editor auto completion list when coding, posibly leading to faster typing (in C# 3.0 this can also reduce the list of extension methods shown)

What removing the unused namespaces won't do:

  • alter in any way the output of the compiler.
  • alter in any way the execution of the compiled program (faster loading, or better performance).

The resulting assembly is the same with or without unused using(s) removed.

На въпроса защо се зареждат по подразбиране: идея си нямам, може би се използват прекалено често в практиката. Голямата практика имам предвид, може би нашите задачи не са точно мерило.

3
09/02/2015 10:33:19
bojankacarski avatar bojankacarski 19 Точки

Благодаря и на вас за информацията 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.