Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Homework] Databases - Език SQL – функции, групиране и DDL

Здравейте,

споделям решенията си от домашното.

http://pastebin.com/7Tb1Nx9z

Не съм направил само 32 задача, защото при сетването на ManagerID като 'ON DELETE CASCADE' излиза грешка, че е възможно "may cause cycles or multiple cascade paths". Ако някои има решение на проблема моля да сподели :)

Възможно е някои от заявките, които съм правил с вложен SELECT да се заместят с JOIN или други техники.

11
Databases Basics
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Колега само при мен ли някои от примерните отговори на задачите не съвпадат ?

3
Valleri avatar Valleri 304 Точки

А да, забравих да спомена за това...Направих някакви проверки и според мен отговорите в условието са грешни. Не съм променял записите.

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

На задача 28 получавам 

Town Number of managers
Issaquah 3
Kenmore 5
Monroe 2
Newport Hills 2

а в условието Newport Hills e с един мениджър.

Това една от грешките ви ли е?

Ето го моя код 

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Тито,

и аз получих същите резултати като твоите.  Някои цифри ги проверих ръчно за да се убедя, че заявката е е вярна.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.