Loading...
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Здравейте,

Темата е от предишния випуск, но няма смисъл да пускам нова, затова пиша тук.

Получих преди малко коментар към домашното от лекцията и се получава малко сблъсък на виждания меджу моето мнение и това на проверяващия. Той/тя казва:  "Стаята не трябва да проверява дали резервациите и се overlap-ват. Това е работа на BookingManager-а."

Според мен точно в стаята би следвало да се случва тази проверка. Стаята съдържа в себе си резервациите и тя е компетентна да прецени дали една резервация е валидна, т.е. да провери за овърлапване. Ако енджина го върши това, излиза, че той трябва да има достъп и да ползва резервациите на стаята и не ми се струва логично проверката да се прави там. Аз както видам нещата, енджина казва на стаята "добави си резервация" и тя го прави както си знае, като в нейния метод за добавяне на резервация тя проверява има ли конфликт със съществуваща или не.

Енджина може да проверява други неща - съществува ли такава стая, валидни ли са датите на резервацията (от гледна точка крайната дата да е след началната) (едит - това дето го задрасках пък трябва да си е работа на самия клас резервация) и такива неща.

Ако може някой по-опитен да разплете логиката, защото в това отношение сме си новаци.

П.С. Едно благодаря за колегата, който опита да ми обясни за spl_autoload-a. Не ми е все още много ясно, ще опитам по-късно пак да схвана как точно работи.

1
20/02/2015 13:12:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.