Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

birkoff avatar birkoff 46 Точки

Някой иска ли да ми помогне с задачка?

Здравейте,

 

Извинявам се ако може би въпросът ми не е на правилното място/секция. Виждам, че има доста промени по форума от последното ми влизане. (преди имаше секция "общи приказки" или нещо подобно)

Имам една задачка, която дори не знам от къде да я захвана, ако иска някой да хвърли око, или да ми помогне, нека ми пише

Тагове:
-2
Общи приказки
birkoff:
Решена е задачата. Няма нужда от темата повече.
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Ем кажи я и да видим.

0
birkoff avatar birkoff 46 Точки

 

Мился, че съм решавал и по-трудни задачи, но тази като че ли не знам от къде да я започна :D :D Ако някой

има някакъв съвет.... бих му бил благодарен:)

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Доколкото можах да разбрах усвовието, трябва да извадиш субстринговете, които съдържат само букви от азбуката.

Идеята, която ми хрумва на първо четене е да направиш сплит по всички символи, които не са букви от английската азбука.  (за сплита използвай регулярен израз).

 Като резултат на сплита, ще получиш масив, който ще съдържа точно това, което ти трябва.

1
22/02/2015 20:40:32
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Така няма да извади всички комбинации които са описани с втория пример, но пак е нещо. Това си е задача от структури от данни и алгоритми, лесно решение няма.

0
birkoff avatar birkoff 46 Точки

Това е найстиа ужасен пример. Задачата вече е решена. Има следваща - как да затворим темата? :D

-3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.