Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

danila.vanila.3 avatar danila.vanila.3 9 Точки

[Homework] C# Basics - Loops - {4}

Здравейте накой може ли да ми каже защо ми излиза това и съответно как да оправя грешката.. Зaдачата е да отпечатам стандартно тесте от 52 карти..

char clubs = (char)005;
char diamonds = (char)004;
char hearts = (char)003;
char spades = (char)006;
for (int i = 2; i < 11; i++)
{
Console.WriteLine(i + clubs + " " + i + diamonds + " " + i + hearts + " " + i + spades);
}
char card;
card = 'J';
Console.WriteLine(card + clubs + " " + card + diamonds + " " + card + hearts + " " + card + spades);
card = 'Q';
Console.WriteLine(card + clubs + " " + card + diamonds + " " + card + hearts + " " + card + spades);
card = 'K';
Console.WriteLine(card + clubs + " " + card + diamonds + " " + card + hearts + " " + card + spades);
card = 'A';
Console.WriteLine(card + clubs + " " + card + diamonds + " " + card + hearts + " " + card + spades);

 

По принцип работи но по някаква причина ми изписва:

7 2♦ 2♥ 2♠
8 3♦ 3♥ 3♠
9 4♦ 4♥ 4♠
10 5♦ 5♥ 5♠
11 6♦ 6♥ 6♠
12 7♦ 7♥ 7♠
13 8♦ 8♥ 8♠
14 9♦ 9♥ 9♠
15 10♦ 10♥ 10♠
79 J♦ J♥ J♠
86 Q♦ Q♥ Q♠
80 K♦ K♥ K♠
70 A♦ A♥ A♠ и се опитвам да разбера защо ми отказва спатията...

Благодаря предварително :)

0
Programming Basics
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Аз съм го направил с два масива и два вложени цикъла for  сигурно има и по лесен начин ,но на мен това ми се видя най-лесно.

string []cards={"2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "J", "Q", "K", "A"};
            char[] suits = { '\x05', '\x04', '\x03', '\x06' };

for (int i = 0; i < cards.Length; i++)
            {
                for (int a = 0; a < suits.Length; a++)

и направо печата на конзолата без switch, въпреки че незнам дали след като е отбелязано в условието не трябва да се ползва и switch.
               

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.