Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

[Homework] technical problem with blank solotion

Здравейте. Простете че ви занимавам отново с въпроса за blank solotion. Направих това което ми казахте и стана, но след като проектите в solotion-а станаха два и се опитах да си стартирам втория visual studio отново ми пусна първия и въпреки че избирах втория пинвах го и какво ли не visual studio пак ми пускаше само първата програма. Бихте ли ми казали как да го накарам да пусне втората програма.

Аз лично мисля че е по добре всяка задача да си е отделен проект и да няма такова общо blank solotion.

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

100% тия неща са показвани на лекция. Десен бутон на solution-a -> properties, чекваш Current selection. Това ти стартира всеки път проекта, в който текущо се намираш.

В един solution може да имаш много на брой взаимосвързани проекти, като например всички задачи от дадено домашно. Отваряш solution-a и ти се зареждат всички задачи. Доколкото помня вече беше получил коментар, че е супер досадно всяка задача да трябва да се отваря поотделно.

1
onefen avatar onefen 27 Точки

Да това го намерих вече. Може и да е показано, но аз съм записан online защото не съм от София и не го знаех това. Досега си правех всяка задача като отделен проект без да са свързани, но получих забележки от проверяващите ми домашните колеги, че така трудно се проверява и затова викам и аз да го правя така, като останалите, че да им е по-лесно на колегите.

А между другото сега забелязах, че trial лиценза ми за visual studio изтича след 7 дни. Може ли да си го одължа някак?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това че си онлайн не ти пречи да гледаш видеата от лекциите.

Visual Studio Community 2013 е безплатно, инсталирай го него.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Ми аз него съм инсталирал ама ми пише, че мога да го ползвам 30 дни и от тях ми остават само 7.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Trial period има само за Enterprise версията, за Community няма как да ти го изписва това.

https://www.visualstudio.com/en-us/products/free-developer-offers-vs.aspx

0
onefen avatar onefen 27 Точки
Microsoft Visual Studio Community 2013 Version 12.0.31101.00 Update 4 Microsoft .NET Framework Version 4.5.50938 Installed Version: Professional Team Explorer for Visual Studio 2013 06177-004-0444002-02568 Microsoft Team Explorer for Visual Studio 2013 Visual Basic 2013 06177-004-0444002-02568 Microsoft Visual Basic 2013 Visual C# 2013 06177-004-0444002-02568 Microsoft Visual C# 2013 Visual C++ 2013 06177-004-0444002-02568 Microsoft Visual C++ 2013 Visual F# 2013 06177-004-0444002-02568 Microsoft Visual F# 2013 Visual Studio 2013 Code Analysis Spell Checker 06177-004-0444002-02568 Microsoft® Visual Studio® 2013 Code Analysis Spell Checker Portions of International CorrectSpell™ spelling correction system © 1993 by Lernout & Hauspie Speech Products N.V. All rights reserved. The American Heritage® Dictionary of the English Language, Third Edition Copyright © 1992 Houghton Mifflin Company. Electronic version licensed from Lernout & Hauspie Speech Products N.V. All rights reserved. Application Insights Tools for Visual Studio Package 1.0 Application Insights Tools for Visual Studio ASP.NET and Web Tools 12.4.51016.0 Microsoft Web Developer Tools contains the following components: Support for creating and opening ASP.NET web projects Browser Link: A communication channel between Visual Studio and browsers Editor extensions for HTML, CSS, and JavaScript Page Inspector: Inspection tool for ASP.NET web projects Scaffolding: A framework for building and running code generators Server Explorer extensions for Microsoft Azure Websites Web publishing: Extensions for publishing ASP.NET web projects to hosting providers, on-premises servers, or Microsoft Azure ASP.NET Web Frameworks and Tools 2012.2 4.1.21001.0 For additional information, visit http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=309563 ASP.NET Web Frameworks and Tools 2013 5.2.21010.0 For additional information, visit http://www.asp.net/ Common Azure Tools 1.3 Provides common services for use by Azure Mobile Services and Microsoft Azure Tools. Microsoft Azure Mobile Services Tools 1.3 Microsoft Azure Mobile Services Tools NuGet Package Manager 2.8.50926.663 NuGet Package Manager in Visual Studio. For more information about NuGet, visit http://docs.nuget.org/. PowerShell Tools 1.3 Provides file classification services using PowerShell PreEmptive Analytics Visualizer 1.2 Microsoft Visual Studio extension to visualize aggregated summaries from the PreEmptive Analytics product. SQL Server Data Tools 12.0.41012.0 Microsoft SQL Server Data Tools Windows Phone 8.1 SDK Integration 1.0 This package integrates the tools for the Windows Phone 8.1 SDK into the menus and controls of Visual Studio.
0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Логваш се в microsoft account-а си през VS като ти "expire-не" да те authenticate-не(update-ne), и всичко  е ОК. Няма такъв филм като лиценц за Community-то, просто от Microsoft правят и аз не знам какво, и го има този момент.

2
onefen avatar onefen 27 Точки

Да стана вече не ми дава че ще изтече.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.