Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Niki_Mihov avatar Niki_Mihov 19 Точки

Primitive Data Types and Variables Homework problem 8.

Здравейте :) Имам проблем с problem8. в домашното от темата за "Primitive Data Types and Variables".

Problem 8 : "Write a program that prints an isosceles triangle of 9 copyright symbols ©, something like this:Note that the © symbol may be displayed incorrectly at the console so you may need to change the console character encoding to UTF-8 and assign a Unicode-friendly font in the console. Note also, that under old versions of Windows the © symbol may still be displayed incorrectly, regardless of how much effort you put to fix it."

Въпросът ми е как променя конзолата да използва UTF-8 . Знам , че въпросът ми е много тъп , и че сигурно е казвано това в лекцията , но явно в този момент съм се разсеял :) Благодаря предварително !

Тагове:
0
Programming Basics
quickben:
Има такава тема, на въпроса е отговорено.
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Best Answer

Правилният начин за решение на задачата: цък

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.