Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Innos avatar Innos 419 Точки

[Homework] C# Advanced Topics - Problem 8 Въпрос към условието.

Здравейте колеги,

Блъсках си цял ден главата над тази задача образовах се бая по темата и ми изникнаха следните въпроси, ако може някой да потвърди. Задачата иска да се намери longest non-decreasing subsequence - най голямата поредица в която числата нарастват или остават същите, ако съм разбрал правилно или в алгоритмични термини редица в която i< j и sequence[i] <= sequence[j].

Ако това е наистина така с дадения в условието input :

1 1 1 3 3 3 2 2 2 2

не би ли трябвало отговора да е:

1 1 1 2 2 2 2

докато в условието output-а  е: 

2 2 2 2

също така в условието пише че ако има няколко най - дълги такива редици да се изпечата само най - лявата. От този input:

11 12 13 3 14 4 15 5 6 7 8 7 16 9 8

отговора не би ли трябвало да е :

3 4 5 6 7 8 16

докато в условието output-a е:

3 4 5 6 7 8 9

Видях другата подобна тема, но не съм сигурен дали аз не съм разбрал нещо или е грешка в условието затова питам първо.

 

 

Тагове:
1
Programming Basics 21/04/2015 17:25:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.