Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

r.gevshekov avatar r.gevshekov 0 Точки

Присъствено обучение

Добър ден ! Двоумя се дали да се запиша онлайн или присъствено . Въпросът ми е дали ако се запиша на курса присътвено ще трябва да пътувам до София или ще мога да си го карам изцяло от Варна. И ако трябва да пътувам до София колко често ще се налага ?

                                                                                              Благодаря предварително :)

0
Въпроси за SoftUni
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

И аз съм пред голяма дилема- присъствено или онлайн. 

Имах мейл с предложение да кандидаствам за стипендиант, но след доста мислене отказах, тъй като ще поема ангажимент и няма да го изпълнявам, поради липса на време, което ще е крайно некоректно.

Не съм се записала още за ниво 1, тъй като се опитвах да погледна от моята камбанария и да сравня всички плюсове и минуси и да реша дали да е присъствено или онлайн, ще помоля за вашите мения:

Клоня към онлайн, тъй като ако съм присъствено, няма да имам време за екипни проекти, а те са ми една от най-важните цели.

Програмата за курса ни е нова и не знам дали ще има достатъчно онлайн информация за допълнителна подготовка вкъщи?

Интересува ме и дали ще се качват видеа от лабовете и подготовката за изпита?

С# ниво 0, се подготвих изцяло онлайн, но не знам дали мога да го приложа и за Fundamental Level. Ходих на една лекция(C# advanced), за да видя как е и да преценя. Много по-концентрирано гледам видеата на лекциите вкъщи отколкото в залата. Ако трябва спирам, поглеждам примерите, отварям демото(понякога си и дебъгвам) и след това преминавам нататък. След лекцията знам, че съм усвоила материала, докато в залата това не ми се получи. Аз загледам някой пример, а лектора вече е преминал нататък и аз съм пропуснала част от темата.  Затова ми се наложи да гледам повторно лекцията, на която присъствах, а определено няма да имам това време.

Предпочитам да си решавам задачите сама, много повече запомням, отколкото ако получа помощ от вън. Да понякога отнема време, но после то се възвърща многократно при следващи задачи.

Имам самоконтрол и ако кажа, че следващите 3 часа ще уча, то уча.

Много ми допадна средата, няма да си кривя душата, но при условие, че съм почти сигурна, че ще започна да затъвам, поради натрупващата се липса на време, клоня все повече и повече към онлайн.

До понеделник трябва да реша, ако можете помагайте и дайте съвет :)

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Аз лично записах присъствено - точно заради средата която за мен е много важна.

За мен лично лекциите имат смисъл само ако по презентацията съм си минала материала, и съм си решила домашните преди лекцията за която се отнасят.

Лекторите са много добри - дават частни случаи, сравняват различни методи по ефективност, приложение - така материалът от презентацията се разширява в съвсем практически аспекти. И разбира се това има смисъл да се слуша само след като теоретично вече веднъж съм минала през материала и съм си решила и домашните. Затова и считам качването на домашните и презентациите преди лекцията за точно толкова важно, колкото и провеждането на самата лекция.

3
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Катя, много ми е приятно, че ми отговори. Видях те , като излизаше от изпита, и мислех да се запознаем, но аз тепърва влизах на моя изпит и ми беше много притеснено.

Разбирам, защо си записала присъствено. Според мне ти си много подходяща за асистент, нямаше колега на когото да не помогна. 

Фактора време при мен е от съществено значение.

Присъственото ще ми губи около 12-16 часа седмично в транспорт, повторно гледане на лекции...., които мога да ги отделя на екипен проект, а мисля, че той ще е ценен опит.

Много ми се иска и на мен да се запозная с колегите и да имаме обща среда, но май няма да се случи. Видях, че си се запознала с много колеги и ти завиждам благородно. И аз разпознах Наков, Филип Колев, Богомил Димитров и др., но не успях да се запозня. Исках да видя на живо и колега от нашата група Иннос, с който се засичаме доста из форума, но има време, надявам се, въпреки, че ще съм онлайн да се запознаем.

Може на ниво 2 да съм присъствено, според текущата ситуация :)

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Елена,

Благдаря за хубавите думи, но истината е че ти си далеч по-напреднала от мен в програмирането, и ти би била от далеч по-голяма помощ на колегите. Аз просто по стечение на обстоятелствата по-често имах време за форума напоследък.

Аз още не знам какво точно печеля от това че се записах присъствено. Имам някакво усещане, че тези които разпределят поканите за присъствено и онлайн обучение имат нещо предвид, и това изобщо не е свързано с таксите за обучение - несериозно би било да предполагаме че те реално покриват разходите по обучението. Аз не гарантирам че ще имам възможността да присъствам на всяка лекция, не съм убедена дори че ще задавам въпроси - нямам навика да питам. Тази сутрин една колежка, която почти насила доведох в СофтУни, ми писа че има чуството че най-после, в СофтУни, сме открили средата към която принадлежим - много точно казано.

Ще се радвам да се запознаем :)

И, ако питаш мене, приеми стипендията и запиши присъствено :)

Сигурна съм в това, което казвам, от момента, в който разказах на един собственик на Софтуерна фирма за задачата Fit Box In Box (случайно я бях видяла покрай въпроси във форума, още не учех тук), и той, с тон на човек открил бизнес възможност, каза: Да!

Оттогава знам, че хората с по-широки познания в сферата на програмирането виждат в СофтУни далеч повече предимства отколкото аз на този етап мога да видя.

За екипния проект - от "една друга академия" имам толкова лош опит, че мисля че никога повече не бих опитала. И мен тази идея много ме привличаше, докато не се оказах сама в отбор с "малолетния Хитлер", който си говори сам и раздава заповеди на 9 човека - всичките толкова "впечатлени", че спряха да отговарят на когото и да било, само и само да се измъкнат от "екипа" :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.