Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ламбда експрешъните са синтактична захар, демек за улеснение. Може да позлваш OrderBy и по друг начин, но повярвай ми, никак няма да ти е по-разбираем.

1
n4wn4w avatar n4wn4w 4 Точки
ясно ми е че може и без тях кажи ми каква е алтернативата на orderBy може би compareTo
0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

OrderBy приема Func, което е делегат. Това е метод, който връща някаква сравнима стойност, по която да се извърши подредбата.

Ламбдите просто казват нещо такова: x => x.Value, като x е просто име на променлива, може да си го кръстиш както искаш. Идеята е, че имаш колекция и казваш, че на всеки елемент (в случая кръстен x) искаш да му вземеш .Value и по това да подредиш колекцията.

Не мога да ти дам пример как да се направи с Func, то дори в официалната документация е показано с ламбда и всеки нормален програмист ще ги ползва тях.

Имаш две опции - пробвай да разбереш ламбда функциите (много по-лесно), или изгледай лекциите от ООП курса за делегати (ако си начинаещ никак няма да ти помогне).

Едит: На ред 62 има нещо подобно, там се ползва делегат, за да се сортира списък. Горе-долу това е алтернативата, която търсиш.

0
02/05/2015 17:10:42
n4wn4w avatar n4wn4w 4 Точки
ясно ми е че може и без тях кажи ми каква е алтернативата на orderBy може би compareTo
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.