Loading...
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

[Exam problems] PHP Basics 03-05-2015 Problem{4} - Conferences

Докарах задачата до 50 точки, не мога повече - conferences

Тествах сортиране, пейджинг и принтене и не знам къде да дебъгвам. Има твърде много потенциални неща, които да се строшат. Всяка помощ е добре дошла : )

Има един var_dump по средата, игнорирайте го.

Тагове:
0
PHP Web Development Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Мисля, че разбрах къде ти е грешката. Пробвай да сложиш array_slice вместо твоя алгоритъм, би трябвало да тръгне.

Ако е от това кажи дали да давам хинтове или искаш сам да разследваш :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Оф, пробвах го, не е от това. Но това, което правиш би довело до грешка, защото $events е обикновен масив с ключове от 0 до дължината минус 1, а мултисорта запазва ключовете, т.е. сортираш го, но като тръгнеш да итерираш по индекс ще итерираш несортиран масив. За целта или трябва да се ползва slice (който очевидно при мен сработи), или да форийчваш и да държиш индекса в отделна променлива отвън.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Така е, който не е ползвал мултисорт се излага. Все пак е хубаво да се имат предвид тия неща, че може да изядат нечия глава.

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Хахахахха, намерих си грешката и обмислям самоубийство : D

не е пейджинг, не е мултисорт, не е принтиране, не е регекс. Просто сортирам по броя на всички билети, а не по разликата $общо - $продадени. Бааам 1 ред промяна и 100 точки : )

На трета задача един масив го копирах да се създава без значение дали регекса хваща цикли, или не, т.е. изкарах го извън един If. И бам 100 точки.

Е, живи здрави.

Благодаря на всички : )

0
pepster avatar pepster 69 Точки

Здравейте, 

Ще използвам темата да задам едно въпросче ... Бих искала да попитам дали ще бъдат качени скоро тестовете към задачките от изпита. Имам два кейса, които ми гърмят в 3-та задача ... така и не ги измъдрих ... и сега умирам да разбера какво пропускам!

... и .. още нещо - така и така съм се разписала ...:  БРАВО за задачите ! Наистина бяха много добри.

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Виж дали печатиш празен масив за всеки цикъл, ако в кода няма нито един. На мен не ми излизаха точно два такива теста.

0
pepster avatar pepster 69 Точки

Да, печатам си ги. Нещо друго не съм догледала ... Както и да е ... изчакам кейсовете и ще разбера :)  Благодаря ти :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Най-масовият пропуск на 3-та беше тест 5, където не се хваща if, който е на няколко реда. Другият е 6-ти, където в скобите на if-a имаше регекс с къдрави скоби, възможно е там да имаш грешка ако спираш при първата отваряща такава без да има спейс пред нея.

0
FlipRF avatar FlipRF 16 Точки

Ако имаш тестовете, можеш ли да ги качиш някъде да виждаме и останалите?

0
pepster avatar pepster 69 Точки

Да, точно това са кейсовете, които ми гърмят. Благодаря ти.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.