Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KALIN_IL avatar KALIN_IL 1 Точки

[Homework] Programming Basics - Math for Developers - Problem {2} - Some Fibonacci Primes

Колеги, по втория въпрос от домашното от урок "Математика за програмисти" - ако числата 24, 101 и 251 са част от ред на Фибоначи, кой е поредният им номер в реда ли се пита? Благодаря

0
Programming Basics 14/05/2015 11:15:05
PeturGanchev avatar PeturGanchev 4 Точки

Здравей колега, в задачата се има предвид числата които си получил от предната задача. Трябва да провериш дали са част от реда на Фибоначи и ако са част кой е поредният им номер. 

2
KALIN_IL avatar KALIN_IL 1 Точки

Аз го разбрах това , след като започнах задачата, установих, че не са част от реда, мерси за помощта, дано съм на прав път! -)

 

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

От този сайт http://www.miniwebtool.com/first-n-prime-numbers/?number=300 проверяваш числата 24==89; 101==547; 251==1597;

Ипосле отиваш на този сайт:

 http://www.maths.surrey.ac.uk/hosted-sites/R.Knott/Fibonacci/fibtable.html    

зада провериш горните числа дали ги има във Фибоначи таблицата.89 примерно е 11-то число и т.н.

2
eltop avatar eltop 15 Точки

Не е част от реда само 101-то просто число - 547. Останалите две са!

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.