Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

design.angelova avatar design.angelova 69 Точки

Ново решение на задачата за пресмятане на възрастта от домашно 1

Докато слушах и гледах видеото за Оператори и изрази ми хрумня как да подобря решението си на задачата за пресмятане на годините от домашно номер 1:, така че да стане малко по-интелигенто.

using System;
using System.Collections.Generic;

class AgeCalculation
{
static void Main()
{
Console.WriteLine("What is your birthay date? Please use FORMAT: dd.mm.yyyy");
string year = (Console.ReadLine().Substring(6));
int bornYear = int.Parse(year);
int currentYear = DateTime.Now.Year;
int age = currentYear - bornYear;
Console.WriteLine("Your age is " + age);
Console.WriteLine("After 10 years you'll be {0} years old", age + 10);

}
}

Ъпдейтнах си кода и прикачих отново домашното си. Правилна ли е тази методика, преди да е изтекъл срока за прикачване на конкретното домашно?

 

Тагове:
1
Programming Basics
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/34
vladeto87 avatar vladeto87 9 Точки

petio.bs, тествах твоя код и работи, но има един проблем. Независимо кой месец въведа, винаги ми показва един и същ резултат, ако рожденият ден не ти е минал, трябва да показва резултата - 1, защото не си ги навършил все още. Който знае как да го оправим, нека сподели плс.

1
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Тук е моето решение в Pastebin


Напрвил съм един логически оператор който преведен с думи проверява:
Ако месеца в койото съм роден е по-голям от сегашния месец значи все още не съм навършил възраста която трябва да навърша през годината и му казавам age--; ИЛИ
ако месеца ми на раждане е същия с месеца който е сега И сегашния ден е по малък от деня ми на раждане пак му казвам age--
Така че ако датата е по-голяа от рожденната значи съм навършил годните и след 10 години ще бъда точно на вързаста ми + 10; 

4
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

По-горе е обяснено как от mzografski!

0
petio.bs avatar petio.bs 50 Точки

Оправих си задачата : цък

Все пак мисля, че решението на Fleshian е по - добро.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.