Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pataroka avatar pataroka 319 Точки

[Useful Info] Advanced C# - Regular Expressions

Относно лекцията - https://youtu.be/4bSOj2IC9qs?t=1814

Фил, сайтът не е счупен, а съвсем логично с '*' регексът се опитва да хване 0 или повече мача. реално всяка малка буква е мач за 0. Затова regexr.com изкарва по-верния резултат - Infinite... Този регекс съвсем логично работи с '+'. Те хората са си го написали отстрани, ама кой да чете:

  • Quantifier: * Between zero and unlimited times, as many times as possible, giving back as needed [greedy]
Тагове:
1
C# Advanced
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Аз не съм съгласен, определено е бъг и не трябва да прави така. Току-що тествах с произволни текстове и няма същото поведение

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Колега enevlogiev, хубаво е, когато пускаме спорни твърдения в пространството, да ги подкрепяме с доказателства:

... на още петдесет сайта да се пробва тоя регекс - все ще даде същия резултат. Ако е само на едно място -  нека е бъг, но когато грешката се повтаря - очевидно има нещо нередно...

Човешко е да грешиш - божествено е да си признаваш грешката...

1
16/05/2015 13:21:35
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Ами окей : D Ето ти доказателство, току-що.

Освен това аз обичам да тествам всичко, затова пробвах и какво се случва в Webstorm, PHPStrom и Visual Studio. Във всеки имаше по 481 match-a. Нито един от тях не беше малка буква. Не ми се занимава да качвам доказателства.

PS: да, и +1 за напомнянето, че все пак трябва да има доказателства.

 

0
16/05/2015 13:37:30
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Прави ли ти впечатление, че броя на мачовете и в моя и в твоя пример е един и същ. И също така е далеч по-голям от броя на визуализираните.

Ето код с вход и изход - виждаш ли празните места? Това са 0 или повече мачнати малки букви, които връщат празен стринг...

https://dotnetfiddle.net/42wLXQ

0
16/05/2015 14:25:34
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

"Ето код с вход и изход - виждаш ли празните места? Това са 0 или повече мачнати малки букви, които връщат празен стринг..."
Ko ?!?
You are part of the back-end development team of the next Facebook.  <- input

Y     -      F.  <- output

Според мен са white-spaces. Ако вземеш да броиш, преди тирето са 5, след тирето са 6 : D

Matches при теб и мен са един и същ брой, точно защото енджина е окей, а хайлайтъра е строшен, както предполага и Фил.

 

Едит: абсолютно не мога да разбера какво се опитваш да докажеш. Никой не те напада, никой не те обвинява, не мога да разбера какво се случва. Все тая. Къде отиде клишето с човешките грешки и божествените признания? Сто тей ?

0
16/05/2015 14:37:43
pataroka avatar pataroka 319 Точки

I stand corrected... Не бях броил спейсовете... 

2
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

А, свестен тип. Бях се притеснил, че тая дискусия от конструктивна отива към лична. Още един +1 от мен

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.