Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AMaslarov avatar AMaslarov -3 Точки

Грешка: The mysql extension is deprecated use mysqli or PDO

public function connect()
	{
		if (!defined('_PS_DEBUG_SQL_'))
			define('_PS_DEBUG_SQL_', false);
		if ($this->_link = mysql_connect($this->_server, $this->_user, $this->_password))
		{
			if (!$this->set_db($this->_database))
				die(Tools::displayError('The database selection cannot be made.'));
		}
		else
			die(Tools::displayError('Link to database cannot be established.'));
		/* UTF-8 support */
		if (!mysql_query('SET NAMES \'utf8\'', $this->_link))
			die(Tools::displayError('PrestaShop Fatal error: no utf-8 support. Please check your server configuration.'));
		// removed SET GLOBAL SQL_MODE : we can't do that (see PSCFI-1548)
		return $this->_link;
	}

Здравейте дава ми следната грешка:

 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO(реда на втория if)

Някой може ли да ми помогне с редактирането на кода?

 

 

-1
PHP Web Development Basics 22/05/2015 16:28:43
AMaslarov avatar AMaslarov -3 Точки

Не става някой  ако някой може да ме насочи как да премина към msqli малко по подробно?

-1
22/05/2015 18:00:25
AMaslarov avatar AMaslarov -3 Точки

Да  наясно съм че има ръководства и че също PHP има и там е обяснено за msqli имах предвид някой да ми каже какво да променя по посочения код

-1
22/05/2015 19:14:17
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Участието във форуми не работи по този начин.

1
AMaslarov avatar AMaslarov -3 Точки

Не разбирам аз ли нещо бъркам кое по точно не е начина да се поправя ако грешката ми е в темата или в нещо друго

-1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Би трябвало да питаш за насоки, а не за готови решения, също така се предполага, че в средите на програмирането, трябва да можеш да се оправиш и с документацията, особено когато става въпрос за нещо конкретно.

В противен случай се превръщаш с Help vampire, който тип участници по форуми се стремят останалите участници да избягват.

1
AMaslarov avatar AMaslarov -3 Точки

Ок благодаря на всички за отговорите.

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.