Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

[Homework] Functional Programming

Колеги някой може ли да ми каже на Problem.3 - Students by First Name and Last Name

каква Lamda да използвам FindAll() все ми  се подчертава в червено, а на Where() не мога да му дам два параметъра, само един. Изобщо може ли да имам нещо такова в C#

var studentsByFirstNameAndLastName = students.Where(firstName, lastName => firstName.FirstName <= lastName.Lastame)....;

Тагове:
0
C# Advanced
Shano avatar Shano 0 Точки

Можеш на 3-та да направиш query, в което едно след друго да има where.
Например аз тази с възрастовата граница я реших така.


var studentsByAge =
                from student in AllStudents
                where student.Age >= 18
                where student.Age <= 24
                select new { FirstName = student.FirstName, LastName = student.LastName, Age = student.Age };

 

предполагам това имаш предвит под два аргумента да подадеш в Where?

П.С. не ти е нужно да подаваш два аргумента, тъй като student сам по себе си съдържа и FirstName, и LastName.

 

Ако някой е решил задачата с Еxcel таблицата, споделяйте. :) Ето и моето решение:
https://github.com/shnogeorgiev/SimpleCSharpProjects/blob/master/Excel/Program.cs

0
23/05/2015 12:16:08
onefen avatar onefen 27 Точки

Да направих го

вече съм до задача 6

просто си мислех, че това LINQ са LAMBDA expresion ните

а то било другото.

втората задача бях я направил с LAMDA и трябваше да я прераоботвам

не за AGE ами там дето трябваше първото име да е преди второто азбучно исках да подам два параметъра

първо име и фамилно име, но не ми даде, но го направих така:

var studentsByFirstNameAndLastName =
                from student in students
                where string.Compare(student.FirstName, student.LastName) < 0
                select student;

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Колеги, на задача 9 - Weak Students как точно използвате extensions methods

 

0
npaunov avatar npaunov 51 Точки

Аз го направих така и го използвам в Main

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Аз си го написах в отделен метод. Оказа се, че класът ми трябва да е public static class иначе extension метода не иска да се компилирa. Ето го решението. Само намираш проблем 9 и метода ContainsTimes

https://github.com/onefen/Homework_FuntionalProgramming/blob/master/Homework_FunctionalProgramming.cs

0
moholovka avatar moholovka 169 Точки

Колега, мерси за решенията, много ми помагат за моето. На 5 задача обаче си допуснал една неточност - при LINQ заявката трябва първо да ги сортираш по второ име, после по първо иначе дава грешен резултат различрн от ламбдата.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Да прав си бяха различни

като ги размених дават еднакви резултати вече.

Но защо е така при Lamda-та първо по първо име, а после по второ

а по LINQ на обратно?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.