Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milena_gk avatar milena_gk 1 Точки

[Homework]-Introduction to programming-Math for Developers-Problem {2}-Position in the Fibonacci number set

Здравейте колеги,

Искам да дискутираме темата относно позициите в редицата на Фибоначи.

При проверките на домашните видях, че повечето колеги започват броенето на позициите от [1].

Аз разгледах богата информация по този въпрос и открих, че има два варианта на започване на броенето, съответно от [1] или в съвременната употреба от [0]. Посочвам източници за [0]: Wikipedia, Youtube.

В лекцията от 09,05,2015г. Светлин Наков също дава пример със стартиране от [0].

Аз мисля, че и двата варианта са верни. По моето домашно (при което съм започнала броенето от [0] като съм показала целия ред от домашното) получих коментар, че това е грешно.

Моля, за вашето мнение!

Тагове:
1
Programming Basics
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Здравей,
Всеки път, когато смяташ, че може да има разминаване в гледните точки, е добре в домашното да добавиш и коментар, който да показва защо си дала точно такъв отговор. В конкретния случай можеш дори и да добавиш и двата верни отговор - позицията при стартиране от едно и другата - когато се започва от нула.
По този начин много лесно можеш да разбереш дали някой изобщо е чел домашното ти или просто е сверявал верни отговори. Напълно оправдано е в такъв случай да поставиш оценки на проверяване некоректно и неполезно.

Имайте предвид, че при оценяване на домашните разликата между оценки 6 и 10 е пренебрежима, но некоректно или неполезно проверяване изобщо не се отчита от системата като извършено.

0
milena_gk avatar milena_gk 1 Точки

Здравей,

За мен коментарът беше полезен, защото това ми даде повод да потърся още информация за тази редица. Поставих въпроса за дискусия, защото разбрах, че повечето хора са убедени, че редицата на Фибоначи започва само от [1]. 

Надявам се, че с тази тема повече хора са видели, че има два възможни варианта.

Благодаря за коментара!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.